Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
Advokát
4.12.2012
19:58
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

jaroslava napsal(a)
Dobrý den,chtěl jsem se zeptat pokud podávám písemné trestní oznámení na policii prostřednictvím advokáta, který má plnou moc k zastupování, může po mě policie vyžadovat výslech? 

Samozřejmě, že vás k tomu policie může vyslechnout. Vy jste svědek a svědci se vyslýchají přímo, protože to jsou oni, kdo to viděli, slyšeli, zkrátka zažili. Advokát je od toho, aby vás zastupoval v procesu jako takovém, ale ne od toho, aby za vás říkal, co jste zažil. Když budete svědkem dopravní nehody, taky za vás nebude advokát popisovat, jak se to seběhlo. Svědectví musí být vždy přímé, tedy od toho, kdo tu událost, jíž se svědectví týká, zažil. Tohle by vám ale měl vysvětlit váš advokát, když už za něj platíte.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
24 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7868

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0