Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
Stížnost proti usnesení o zahájení trestního stíhání a důsledky
21.11.2012
14:35
betty
Host

Dobrý de,

potřebovala bych poradit jak podat stížnost proti zahájení tr.st.když můj nezodpovědný nevlastní syn ani nezná sp.zn.usnesení ani který st.zástupce na jakém pražském obv.má tento delikt na starosti.Jediné co víme je,že k dané situaci ho vytěžovali policisté z prahy 6 pelleova ul.Navíc dnes je poslední termín kdy je stížnost přístupná.Trošku jsem bezradná.Stačí do stížnosti napsat pouze že ji v termínu podáváme proti rozhodnutí,nebo muisí už v podání být odůvodněná.Moc Vám děkuji

          betty

21.11.2012
15:00
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline
12

betty napsal(a)
Dobrý de,

potřebovala bych poradit jak podat stížnost proti zahájení tr.st.

No, to je trochu problém, pokud nevíte, kdo usnesení o zahájení trestního stíhání vydal. Bez té spisové značky byste se snad i obešli, ale musíte vědět, kam máte stížnost podat. Stížnost se podává u toho policejního orgánu, který usnesení vydal. Je možné, že to bylo to policejní oddělení, které syna vyslýchalo, ale také mohl být výslech prováděn na dožádání jiného policejního orgánu. Stížnost v podstatě nemusí být odůvodněna, pokud je podána, tak státní zástupce stejně musí přezkoumat správnost celého dosavadního postupu bez ohledu na to, jaké důvody jsou ve stížnosti uvedeny. Nevím tedy, co bych vám poradil, zkuste stížnost podat nebo adresovat na to policejní oddělení, kde byl syn vyslýchán.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.
16.5.2016
16:01
srabsrab
Host
13

Dobry den,
po podani vysvetleni kde mi bylo napsano ze jsem podezrely z vytrznictvi, kdy se mnou bylo jednano jako s kriminalnikem ze strany vysetrovatelu stylem jestli se nam nepriznas (nevedel jsem k cemu kdyz jsem nic nespachal coz jsem opakoval asi 2 hodiny), za 2 tydny doslo oznameni o zahajeni trestniho stihani. S advokatem jsme podali stiznost pro neduvodnost (zahajeni bylo jasne neoduvodnene protoze neobsahuje vubec zadne oduvodneni a nesplnuje tak trestni rad a je tedy nezakonne). Skutecnost ze cin ktery policie spatruje jako trestny jsme ani nekomentovali (navic to bylo neco trochu jineho nez z ceho jsem byl puvodne podezrely) protoze to dle advokata ani snad trestny cin byt nemuze, maximalne prestupek....neexistuje nejspis jediny pripad, ktery by byl kdy souzen ...
Okresni statni zastupce nasi stiznost zamitl jako neduvodnou a pouze zopakoval to same co vysetrovatel. Navic se ani nezabyval doplnenim nejakeho vysvetleni o fakt ze v podstate ani nemohl byt tento cin spachan zpusobem jakym ho popsal vysetrovatel.
Podle usneseni SZ se nelze proti tomuto jiz odvolat. I pravnik rika ze krome ustavni stiznosti jiz neni zadnyopravny prostredek na spatnou praci SZ a policie...
Ma pravdu? Je to vubec mozne? Vysetrovatel naridil misto dalsiho setreni a vyslechu moje psychiatricko sexuologicke vysetreni v podstate v plnem rozsahu zakona (opsani paragrafu co vse je mozne si vyzadat v pripade slozitych kauz...) bez jakehokoliv duvodu (ktery se ale podle me na tento pripad vubec nevztahuje, beru to spis jako takovou pomstu a snahu me ponizit za tu stiznost).... jak se proti tomuto branit, kdyz vim ze SZ, ktery ma dohlizet nad postupem policie svoji ulohu absolutne neplni a tudiz jakekoliv namitky proti psychiatrovi automaticky zamitne?

17.5.2016
7:45
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

srabsrab napsal(a)
ak se proti tomuto branit, kdyz vim ze SZ, ktery ma dohlizet nad postupem policie svoji ulohu absolutne neplni a tudiz jakekoliv namitky proti psychiatrovi automaticky zamitne?

Ano, proti rozhodnutí státního zástupce o zamítnutí stížnosti není další řádný opravný prostředek přípustný. Ústavní stížnost by snad byla možná, teoreticky by přicházela v úvahu i stížnost pro porušení zákona, tu ale může podat jen ministr spravedlnosti k nejvyššímu soudu. Další možností je milost prezidenta republiky, který může nařídit, aby trestní stíhání bylo zastaveno. Pokud se domníváte, že některý orgán činný v trestní řízení je proti vám zaujatý, můžete namítat jeho podjatost, což ale neznamená, že v trestním stíhání se nebude pokračovat. Pokud byste s takovou námitkou uspěl, povede dál úkony trestního řízení jiný orgán téhož druhu a stupně.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
29 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7867

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0