Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
dovolani k nejvyssimu soudu
27.7.2012
8:01
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

daniela napsal(a)
Dobry den,chtela bych se zeptat,muj manzel byl odsouzeny za krive obv.na 30 mesicu.Po 8 mesicich ho pustili domu,protoze mu vyslo dovolani.

To, že nejvyšší soud původní rozhodnutí soudů nižších stupňů v rámci dovolacího řízení zrušil, neznamená, že obviněný nemůže být znovu odsouzen. Po rozhodnutí nejvyššího soudu se věc vrátí buď soudu prvního nebo druhého stupně a soud tak rozhoduje znovu. Může uznat obviněného vinným ve stejném nebo změněném rozsahu a může mu uložit i stejný (nebo jiný) trest. Může ho ale samozřejmě obžaloby i zprostit. Abych tedy odpověděl na vaši otázku: Ano, může se stát, že manžel znovu skončí ve vězení. V takovém případě mu samozřejmě do nově uloženého trestu bude započítáno to, co si již odseděl.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
12 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7868

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0