Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
Více trestů u skutkové podstaty tr. činu
11.11.2009
8:45
Jan Král
Host

Dobrý den,

mám dotaz ohledně některých skutkových podstat trestných činů (např. § 201 odst. 1 tr. zákona), když je tam uvedeno trest odnětí svobody... nebo peněžitý trest.. nebo zákaz činnosti.. znamená to "nebo", že lze uložit jen jeden z těchto trestů za tento trestný čin a již žádné jiné zde uvedené tresty? A ještě, prosím, jednu otázku - výkon trestu zákazu činnosti počíná právní moci odsuzujícího rozsudku? Děkuji za odpověď.

11.11.2009
19:33
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

Jan Král řekl/a:

mám dotaz ohledně některých skutkových podstat trestných činů

Za každý z trestných činů lze uložit jeden trest nebo i více trestů vedle sebe. Kombinovat nelze jen některé druhy trestů (nelze např. uložit obecně prospěšné práce a zároveň trest odnětí svobody). je naprosto běžné, že za jeden trestný čin se ukládá více trestů. Za řízení v opilosti můžete klidně dostat např.  5 měsíců odnětí svobody, k tomu 30.000,- Kč peněžitý trest a jako třešničku na dortu zákaz řízení na 4 roky. (O systému trestů se dočtete více v tomto článku)

Zákaz činnosti počíná právní mocí rozsudku, kterým byl uložen. Pokud ale byl ještě před vydáním rozusdku zadržen řidičský průkaz, započítá se doba zadržení do výkonu trestu zákazu činnosti, takže vlastně zákaz začně běžet od zadržení. Toto je podrobně vysvětleno v oddíle, který se věnuje zákazu činnosti.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
4 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7867

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0