Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
Zákaz pobytu a vliv Novely trestního zákoníku v souvislosti se změnou §247/1 písm. e,tr.zák.
30.12.2010
19:00
Jaroslav
Host
Dobrý den
chci se dotázat: Bylo mi uloženo několik po jdoucích trestů za §247/1 písm.e Tr.zák.Vedle těchto trestů respektive (dvou) mi byl opakovaně uložen trest Zákaz Pobytu na území Hl. města Prahy.Tyto tresty mi byly uloženy během let 2005-2009,kdy jsem byl propuštěn z VTOS v dubnu.V OP mám vyznačen konec tohoto trestu ke dni 16.8.2013.Otázka zní: Má tato změna §247/1 písm.e,Tr.zák.za následek,že i tento tzv.vedlejší trest -Opatření -se ruší v souvislosti s tím,že již toto jednání od 1.1. 2010 není trestným činem??????
30.12.2010
19:07
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

Jaroslav napsal(a):

Má tato změna §247/1 písm.e,Tr.zák.za následek,že i tento tzv.vedlejší trest -Opatření -se ruší v souvislosti s tím,že již toto jednání od 1.1. 2010 není trestným činem??????

To nelze takto jednoduše říci. Pokud ke zrušení trestu došlo, rozhodně byste o tom byl informován, protože by o tom soud musel rozhodnout usnesením, které by vám bylo doručováno. Jestliže vám byl zrušen trest, tak zrušení platí pro všechny uložené tresty daným rozsudkem, tedy i pro trest zákazu pobytu. Jestliže si nejste jistý, zkuste si na daný soud napsat nebo zavolat, aby vám řekli, jak to ve vašem případě je.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.
5.1.2011
14:28
Jaroslav
Host

Dobrý den,chci Vám položit doplňující otázku k mému dotazu ze dne:30.12.2010 ohledně vlivu -zániku trestu zákazu pobytu na území hl. města Prahy v souvislostí se změnou -zánikem -tr. činu 247/1 písm. e, tr.zák.

Postupně uložené tresty ( počátek květen 2005 konec trestu 2009) jsem měl uložené za shora uvedený tr.čin dle starého zákona.V dubnu 2009 jsem byl propuštěn,neboť mi tresty skončili. Od 1.1. 2010 §247/1 písm. e,již není trestným činem. Osobám které v tu dobu ještě vykonávali trest (za shora uvedené) soudy zkracovali trest,či někteří byli rovnou propuštěni.

Otázka tedy přesně zní: Mělo mi také dojít ono Usnesení , že trest zákazu pobytu se u mě ruší, neboť byl uložený vedle trestu za trestný čin, který již není trestným činem-bez ohledu na to,že jsem v době platnosti nového zákona měl již tresty vykonané???

Omlouvám se,že jsem hned v prvním dotazu neupřesnil co nyní.

Děkuji za Vaši odpověď a jsem s pozdravem.

5.1.2011
19:27
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

Jaroslav napsal(a):

Mělo mi také dojít ono Usnesení , že trest zákazu pobytu se u mě ruší, neboť byl uložený vedle trestu za trestný čin, který již není trestným činem-bez ohledu na to,že jsem v době platnosti nového zákona měl již tresty vykonané???


 

Nikde není psáno, že ve vašem případě již nejde o trestný čin dle nového trestního zákoníku. Trestný čin dle § 247/1e) starého trestního zákona není trestným činem podle nového tresntího zákoníku jen za určitých podmínek – to je podorobně popsáno zde. Pokud tyto podmínky splňujete, tak vám mělo být usnesení doručeno (je možné, že vám i doručeno bylo, ale vy jste si ho prostě nevyzvedl, i to se stává). To ale platí, jen v případě, že tresty nebyly v době účinnosti nového trestního zákoniku ještě vykonané. Jestliže vykonané byly, tak samozřejmě není co zkracovat. To by se také mohli domáhat zkrácení trestu ti, co si v sedmdesátých letech odseděli dva roky za trestný čin rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví, který už také dnes není trestným činem.

 

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.
6.1.2011
12:22
Jaroslav
Host

Děkuji Vám za obě odpovědi. A navazuji na tu druhou,abych v tom měl jasno. Chápu,že když jsem měl již tresty vykonané(před platností nového zákona) není mi vlastně co zkracovat -tedy u nepodmíněného trestu.Faktem však zůstává, že trest Zákazu pobytu mi stále běží a konec je vyznačen na rok 2013,tedy zde trest (který byl uložen vedle nepodmíněného trestu  za 247/1 písm.e,Tr.zák.) stále běží a tudíž je co zkracovat - rušit!!! Jinými slovy v mém případě již nebylo co zkracovat,neboť jsem byl již na svobodě v době nového zákona,ale ono Ochranné opatření je stále přítomno - existuje. Mnohokrát děkuji za Vaši ochotu a věřím,že po Vaší odpovědi v tom budu mít již jasno.

Jsem s pozdravem.

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
18 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7867

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0