Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
týká se změna tr.z. i § 179 ods. 2 písmena c???
11.3.2010
11:49
Berylen

Jen se ptám
Člen od:
11.3.2010

Dobrý den, předně se omlouvám, pokud jsem založila téma zbytečně a mohla otázku položit jinde, ale vážně jsem nevěděla kam a hlavně se mi nepodařilo jinde než tady otevřít okno pro vložení dotazu. Omlouvám se.

Můj dotaz je vlastně už v samotném obsahu názvu nového tématu. Tedy?

Zda se týkají nějaké změny i §179 odstavec 2 písmena c. Přítel je ve výkonu trestu již 8 rokem, dostal souhrnný trest 12 let za tento paragraf. Řídil automobil bez řidičského oprávnění po D1 v protisměru a narazil do protijedoucího vozidla, kde zemřel po nárazu člověk. Musí si nějak vyžádat u soudu, zda se týká jeho změna v zákonech, nebo se o tom dozví od soudu sám??? Děkuji za odpověd´ Lenka Beránková

11.3.2010
11:59
admin

Odpovídám
Člen od:
16.10.2008

Berylen řekl/a:

Můj dotaz je vlastně už v samotném obsahu názvu nového tématu. Tedy?

Zda se týkají nějaké změny i §179 odstavec 2 písmena c.

§ 179 starého trestního zákona upravoval obecné ohrožení. Trestný čin obecného ohrožení je nyní v § 272 nového trestního zákoníku. Konkrétně vámi popisovaný případ by byl podle nového trestního zákoníku posouzen úplně stejně jako podle starého trestního zákona, stejné jsou i trestní sazby. Na trestu pro vašeho přítele se tedy nic měnit nebude. Přítel nemusí nikam psát, pokud by¨se ho změny nějakým způsobem dotkly, soud by o tom už dávno rozhodl z úřední povinnosti a přítel by dostal soudní rozhodnutí. Vzhledem k tomu, že se ho žádná změna dotýkat nebude, nebude ho ani soud o ničem vyrozumívat.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
16 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12