Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
Detentční ústav
17.2.2011
15:56
Jiřina Dršková
Host

Přeji hezké odpoledne. Můj syn se léčí v léčebně Opava na sexuální detenci. V loni porušil ústavní předpisy tím že se napil piva a nafoukal nějaké ty stupně .Bylo na něho podáno trestní oznámení a v čera přišel rozsudek a ten zněl podmínka. Jelikož je můj syn je zavřený na oddělení uzavřeném už od října loňského roku,tak si myslím že by měl být propuštěn na otevřené oddělení a dokončit tak léčbu pro kterou tam byl soudem určený.Lékaři kteří syna měli pod svou kontrolou před zavření na uzavřené oddělení mého syna nechcou zpět příjmout. Zvažuje se proto detentční ústav nikomu nic nedělal nikoho nenapadl ani slovně natož fyzicky. Prosím chtěla bych se zeptat zda můžou lékaři mého syna dát do detenčáku aniž by byl nějak nebezpečný a vlastně trest za to že se napil už dostal v podobě podmínky. Prosím napište mi co vše musí člověk splňovat proto aby se dostal do detenčního ústavu.Děkuji za odpověď. Dršková J..

17.2.2011
17:04
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

Jiřina Dršková napsal(a):

 Prosím napište mi co vše musí člověk splňovat proto aby se dostal do detenčního ústavu.Děkuji za odpověď. Dršková J..


 

Lékaři v žádném případě nemohou rozhodovat o umístění člověka do zabezpečovací detence ve smyslu trestního zákoníku. O tom může rozhodnout jen s oud, a to jen v případě, kdy se pachatel dopustí zločinu (tj. úmslného trestného činu se sazbou vyšší než 5 let), a to navíc jen v případě, že je nebezpečný a obyčejná ochranná léčba nepomůže. Kvůli nějkakému napití piva to určitě nebude. Navíc, pokud by k něčemu takovému mělo dojít (což pochybujei), musel by být zastoupen advokátem, takže v takovém případě se na něj klidně obraťte.

 

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
7 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7867

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0