Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník



10:35
Zajímá mě to
12.7.2011

Dobrý den,chtěla bych se jen zeptat,jestli nevíte jak je možné,ze mému otci,který je tři týdny ve výkonu trestu,byla stržena více jak polovina částky,z peněz,které jsem mu zaslala na vězeňský účet?Konkrétně,den po jeho nástupu,jsem přímo vložila na účet u ČNB 1000kč a otci teprve minulý týden připsaly 485kč.Na co a z jakého důvodu věznice strhává tak velkou část?Děkuji za odpověď.
10:49

Odpovídám
16.10.2008

ivana29 napsal(a):
Dobrý den,chtěla bych se jen zeptat,jestli nevíte jak je možné,ze mému otci,který je tři týdny ve výkonu trestu,byla stržena více jak polovina částky,z peněz,které jsem mu zaslala na vězeňský účet?Konkrétně,den po jeho nástupu,jsem přímo vložila na účet u ČNB 1000kč a otci teprve minulý týden připsaly 485kč.Na co a z jakého důvodu věznice strhává tak velkou část?Děkuji za odpověď.
Na tuto vaši otázku nedokážu spolehlivě odpovědět. Zákon upravuje srážky z odměny odsouzeného, pokud ve věznici pracuje. Proč nebyla ale připsána na účet vašeho otce celá částka a proč byla pokrácena právě tímto způsobem, to nevím. Zeptejte se přímo ve věznici, tam by vám to měli vysvětlit. Pokud dostanete nějaké rozumné vysvětlení, klidně ho sem napište, určitě bude přínosem pro další podobné případy.
11:38
Zajímá mě to
12.7.2011

Děkuji za odpověď,
ve věznici jsem se již dotazovala,avšak bez úspěchu.Bylo mi řečeno,že tyto informace nezdělují.Podle své zkušenosti,zjišťuji,že pokud máte někoho blízkého ve výkonu trestu,nemáte v podstatě nárok absolutně na žádné informace.A pokud se někdo chce odvolávat na zákony a předpisy o vězeňství,tak také neuspěje.Věřte mi mám s tím velmi špatnou zkušenost,zkrátka nikdo se s Vámi nebaví.Je možné,že v jiných věznicích to funguje tak jak má,ale konkrétně v Pankrácké vazební,tomu tak není.Vlastně ani vězni nevědí na co mají nárok,jelikož je nikdo řádně neinformuje.Je mi líto odsouzených,kteří nemají žádné příbuzné a blízké,kteří by z venku bojovali za jejich zákonem daná práva.Chápu,že jsou trestaní,za věci,které se prostě nedělají,ale detailní přehled o svých právech si myslím zaslouží každý.Jsou to přeci jenom také lidé,ať už provedli cokoliv.
19:53
Dobrý den, mám podobný dotaz. Potřebuji, aby mi můj přítel dal plnou moc k vyřízení nějakých problémů. Ale vzhledem k tomu, že měl u sebe v době nástupu pouze sto korun, které mu byly vloženy na účet, a nemá na něm tedy částku potřebnou na cestovné (500 Kč), a plná moc stojí 30 Kč, musím čekat, až bude pracovat a nějaké peníze mu na účet budou uloženy? Podotýkám, že nejsem v takové finanční situaci, abych mu mohla potřebnou částku poslat. Děkuji
Nejvíce uživatelů online: 1460
Právě Online:
17 Host(ů)
Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)
Nejčastější autoři:
VeronikaKo: 28
Sona: 14
JaroslavD: 13
borec1: 12
ivana29: 12
Statistika členů:
Hostů: 1611
Členů: 977
Moderatorů: 1
Administrátorů: 2
Statistika fóra
Skupiny:6
Fóra:18
Témata:432
Příspěvky:7867
Nejnovější členové: yabanci, majdulik22
Moderátoři: admin: 3997
Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0