Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
proměna podminky
25.8.2015
18:49
malek
Host

co je myšleno pojmem.promena podminky.jestli byste mohl napsat co tim je myšleno.děkuji

26.8.2015
7:36
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

malek napsal(a)
co je myšleno pojmem.promena podminky.jestli byste mohl napsat co tim je myšleno.děkuji

Jestliže jste byl odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody, tak se výrok o trestu skládá ze dvou částí. V první části je uvedeno, jak dlouhý trest odnětí svobody vám byl uložen. V druhé části je uvedeno, jaká vám byla stanovena zkušební doba. Můžete tedy být např. odsouzen k trestu odnětí svobody na dobu 8 měsíců, který je podmíněně odložen na zkušební dobu dvou let. Když během těch dvou let (tedy během té zkušební doby) nepovedete řádný život (něco provedete) nebo nesplníte podmínky, které vám soud uložil (nejčastěji povinnost nahradit škodu), tak soud rozhodne o tzv. přeměně podmínky na nepodmíněný trest. To znamená, že půjdete do vězení na tu dobu, jaká vám byla jako trest vymezena. V daném případě by to bylo 8 měsíců. Je tedy třeba rozlišovat délku trestu a délku zkušební doby. Pokud ale povedete v té zkušební době (v daném příkladu 2 roky) a splníte podmínky, které vám soud uložil (tj. zejména nahradíte škodu), tak soud po skončení té zkušební doby rozhodne, že jste se osvědčil, což znamená, že je to celé vyřízená záležitost a vy do žádného vězení nebudete muset.

Více se o podmíněném trestu dočtete třeba tady nebo tady. Přeměna podmínky přichází v úvahu i v případě podmíněného propuštění z výkonu trestu odnětí svobody.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
19 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7868

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0