Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
Přerušení trestu
9.1.2012
7:46
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline
11

hasi23 napsal(a):

dobry vecer, nemužu nikde sehnat odpovědi na pro mě moc důležité otázky:

Zpráva o tom, že se nepodmíněné tresty budou přeměňovat na tresty domácího vězení, byla v podstatě mediální bublina, vyvolaná pravděpodobně ministerstvem spravedlnosti, které tak, vedeno snahou vyprázdnit věznice, komentovalo poměrně drobnou změnu tresntího zákoníku. V podstatě se ale nic nezměnilo pořád platí to, že nepodmíněný trest odnětí svobody nelze přeměnit na domácí vězení či obecně prospěšné práce. Pouze v případech, kdy soud dospěje k závěru, že je možno odsouzeného podmíněně propustit před uplynutím poloviny trestu, tak ho propustí a zároveň mu uloží omezení spočívající buď v tom, že se v určité době musí zdržovat na určitém místě, anebo v tom, že musí odpracovat nějaké práce pro obecně prospěšné účely. To se ale děje jen ve zcela výjimečných případech a navíc odsouzený musí mít v takových případech svou žádost podloženou i doporučujícím stanoviskem ředitele věznice. Pokud ho nemá, nebude se tím soud vůbec zabývat. K žádnému hromadnému propuštění tedy nedocházelo a ani asi docházet nebude. Více se o tom dočtete v tématu věnovaném podmíněnému propuštění, do tématu o přerušení trestu to nepatří.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.
16.4.2012
17:43
R.
Host
12

Dobrý den,

 

teď 29. dubna to bude rok, co je můj přítel ve VT. Oba jsme nedávno žádali ředitele věznice o PT. Žádostí se již začali zabývat, přítele se ptali, kde (na jaké adrese) by po dobu PT byl. Přítel samozřejmě uvedl adresu našeho bydliště. Ještě mi také říkal, že byl k nám domů měli přijít z místního oddělení PČR a soc. pracovník, aby si ověřili, zda přítel má na to PT skutečně kam jít.

Je to opravdu tak, že mám někoho čekat? Netušíte, jak se bude postupovat, když mě nezastihnou doma? Máme malé dítě a samozřejmě se doma stále nezdržuji. Na zvonku i schránce svou jmenovku mám, tudíž tu očividně bydlíme. Jsme tu ale v pronájmu a nereada bych, ale se z PČR ptali někoho ze sousedů, zda tu opravdu bydlíme nebo aby udělali nějaký negatoní závěr, když zrovna nebudu doma...

Děkuji za odpověď

16.4.2012
18:23
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline
13

R. napsal(a)
Je to opravdu tak, že mám někoho čekat? Netušíte, jak se bude postupovat, když mě nezastihnou doma? 

Na tuhle otázku vám nedokážu dát stoprocentní odpověď, nemám s tím praktickou zkušenost. Zákon o výkonu trestu odnětí svobody ani řád výkonu trestu o ničem takové nepíší, není v nich uvedeno nic o tom, že by vedení věznice před rozhodnutím o přerušení trestu mělo zkoumat podmínky v místě pobytu odsouzeného během přerušení. Na druhou stranu, jestliže se rozhoduje o přerušení, tak by vedení věznice mělo vědět, co může od odsouzeného očekávat. Jak to ale v praxi chodí, to opravdu nevím, jak už jsem uvedl, zákon to neřeší. Mrzí mne, že vám nemohu dát spolehlivou odpověď, až se to ve vašem případě nějak vyřeší, budu rád, když sem napíšete, jak to probíhalo, pomůžete tím ostatním, kteří jsou v podobné situaci.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.
16.4.2012
20:46
R.
Host

Děkuji Vám za odpověď. Můj přítel mi říkal, že věznice vznese dotaz na místní policii (v místě bydliště), zda budou souhlasit s tím, že tu po dobu přerušení bude. Prý to záleží především na nich a na základě toho by mě pak měli navštívit u nás doma, aby měli jistotu, že nebude spát například pod mostem a i během přerušení páchat. Prý se může stát, což je ale nepravděpodobné, že se můžou vyjádřit tak, že zde ve městě nikoho takového nechtěji

Toto mu přavděpodobně říkali "kolegové", kteří na PT už venku byli.

Každopádně dám určitě vědět, jak to tedy bylo. Pevně doufám, že nás PT čeká co nejdříve (prý to celé trvá thruba měsíc).

I přesto, že jste mi neuměl na mou otázku odpovědět, Vám velice děkuji, už tak mám od Vás mnoho cenných rad.

25.3.2014
18:08
petra.je

Jen se ptám
Příspěvků: 1
Člen od:
25.3.2014
Offline
15

Dobrý den, přítel už je 6 měsícu odsouzený a sedí ve vězení... během posledních  2 měsícu se u něj projevila roztroušená skleroza. Chtěla bych se zeptat zda je šance na propuštění na léčení?? je šqnce na odpuštění trestu?

A zda bude lepší když si vezme právníka nebo žádost může podat sám?

Děkuji Petra.

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
20 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
2 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7868

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0