Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
Přeložení z výkonu trestu ze zahraničí
14.12.2015
21:35
i.va
Host

Dobrý den, mého přítele zatkli v Anglii na základě českého zatykače. Dostal 5 měsíců. 2 a půl měsíce byl v anglickém vězení a potom ho převezli do Čech. Teď nastal problém se započítáním těch 2 a půl měsíců. Bylo mu řečeno, že jeho právník musí požádat u soudu o nějaké papíry z Anglie, aby mu to započítali. Jinak mu to prý počítat nebudou. Přitom v Anglii nám všichni říkali, že mu to stoprocentně započítají, že se nemusí bát. Teď mu zbývá měsíc a půl do konce trestu a já se obávám, že než ty papíry z Anglie přijdou, bude ve vězení delší dobu, než by měl být. Nevíte, jestli ten proces jde nějak urychlit? A jak je to vůbec s tím započítávání trestu, když část trestu si odseděl v zahraničí? Já jsem byla přesvědčená, že mu to automaticky započítají, jakmile přijede do Čech. To se ale nestalo.

15.12.2015
8:24
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline
17

i.va napsal(a)
Nevíte, jestli ten proces jde nějak urychlit? A jak je to vůbec s tím započítávání trestu, když část trestu si odseděl v zahraničí? Já jsem byla přesvědčená, že mu to automaticky započítají, jakmile přijede do Čech. 

Doba, po kterou byl váš přítel ve vazbě v Anglii, protože tam byl zatčen na základě českého eurozatykače, se započítává do trestu, kvůli kterému byl ten eurozatykač vydán. Soud to ale musí udělat z úřední povinnosti, tj. musí si i sám zjistit, od kdy do kdy byl odsouzený ve vazbě v zahraničí. Rozhodně to nemůže chtít po odsouzeném nebo jeho obhájci. 

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
18 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7867

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0