Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
Podmíněné propuštění
25.3.2009
18:19
Uncleman
Host

Dobrý den,

rád bych se svým dalším dotazem navázal na výše zmíněný. Jak jste mi potvrdil, bude mít můj otec podle nového trestního zákona možnost zažádat o PP po splnění poloviny trestu (vzhledem k tomu, že polovina uplyne ještě před nabytím účinnosti nového TZ, bude moci o PP požádat až 1.1.2010 – v den účinnosti TZ). Nyní bych se Vás rád zeptal na konkrétní kroky a lhůty. Je mi jasné, že soud má na starosti celou řadu jiné agendy a že i celá procedura žádosti o PP nebude vyřešena okamžitě, proto bych si rád ujasnil, kdy je vhodné udělat které kroky. Někde jsem slyšel (bohužel jsem si to nedokázal vyhledat v konkrétním zákonném ustanovení či vyhlášce), že soud má na projednání žádosti o PP 30 dnů, je to pravda?  Popřípadě z jaké normy toto vychází? Dále by mě zajímalo, zda je možné na soud poslat tuto žádost předem (týden, 14 dní, měsíc…?), tak aby soud dopředu mohl zajistit potřebná vyjádření věznice a spis od soudu, který trest uložil – tzn. aby se zasedání soudu mohlo odehrát co nejblíže dni uplynutí poloviny trestu? Nebo by byla tato odmítnuta pro předčasnost – tzn. musí být na podatelnu soudu doručena teprve dne uplynutí poloviny trestu (v našem případě až v den účinnosti nového TZ)? Tedy, abych svůj dotaz upřesnil – lhůta splnění poloviny trestu se vztahuje na podání žádosti o PP a nebo na samotné jednání soudu o PP?

Další část mého dotazu se týká formálních náležitostí žádosti. Dočetl jsem se, že žádost o PP může podat i občanské sdružení, které převezme záruky. Vzhledem k tomu, že můj táta byl dlouhá léta činný v místní organizaci SOKOLA, jehož prostřednictvím spolupracoval s městem i krajem na pořádání řady akcí a programů pro veřejnost, ale byl činný i ve výboru SRPŠ jedné ze ZŠ v našm městě, pomohlo by i vyjádření těchto organizací připojené k žádosti? Jakým způsobem je pak vhodné do žádosti uvést, že zde na něj čeká milující rodina, že se má kam vrátit a že se vhodným způsobem opět zařadí do běžného života?

Předem Vám děkuji za odpověď

 

25.3.2009
19:17
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline
37

Uncleman řekl/a:

Předem Vám děkuji za odpověď


Vaše otázky jsme zde již řešili, případně jsou podrobně rozebrány na starém fóru. Sou más kutečně na vyřízení žádosti podle zákona 30 dní, ale je to lhůta pořádková, kterou se soudu často nepodaří dodržet. Na vině je jednak vytíženost konkrétního soudu, jednak skutečnost, že soud, který bude o žádosti rozhodovat, si musí vyžádat spis od soudu, který rozhodl o uložení trestu, což také nějako dobu trvá. V zásadě platí, že žádaost podaná před uplynutím příslušné doby (poloviny nebo dvou třetin) trestu by mohla být zamítnuta jako předčasná. Některé soudy ale tolerují žádosti podané krátce před uplynutím lhůty (dejme tomu do dvou týdnů). Informace k tomu určitě budou mít vychovatelé v dané konkrétní věznici. Je pravda, že záruku za odsouzeného může poskytnout i občanské sdružení, vámi uváděný případ Sokola je typickým příkladem. Není předepsaná žádná forma, mělo by ale z dopisu bý zřejmé, jakým způsobem bude ta organizace dohlížet na to, aby odsouzný žil řádným způsobem života, jaké má rodinné a sociální zázemí apod. Konkrétní rady neposkytujeme, od toho jsou advokáti.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.
2.4.2009
20:35
k
Host

Prosím o radu,prominte ze uz zase pisi.Uz jsem zde nekolikrat zminovala svuj pripad.Tak snad uz se ptam naposled.Znamý má mit vystup 22.4.09 zatim mu ni jineho nebylo zdeleno.Ale mel 5 mesicnu podminku,a o jeji premene se zatim ve veznici nezminili.Ptam se proto,ze uz sem slysela o pripadech kterym premnenili podminku v den vystupu.Kdyz mu bylo tedy oznameno ze 22.vystoupi muze se na to spolehnout?Dekuji

2.4.2009
22:35
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline
39

k řekl/a:

Kdyz mu bylo tedy oznameno ze 22.vystoupi muze se na to spolehnout?Dekuji


Jestliže hrozí přeměna dřívější podmínky, tak těžko můžu zaručit, že ho pustí.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.
19.4.2009
17:11
kamikmarek

Zajímá mě to
Příspěvků: 4
Člen od:
14.1.2009
Offline
40

Dobrý den.

Chci vás poprosit o radu.Můj problem je takový-Byl jsem odsouzen nepodminěně k 32 měsicum stoho ma 18 měsicu vykonáno na vazbě.Kdyz me propustily z vazby tak mi prišel nástup trestu.Podal jsem si z rodinych důvodů žadost o odklad.Soud mi vyhověl odklad jsem dostal na 6 měsícu. Teď v uterý to je 21.4. to bude 6 měsíců.Musí mi soud poslat znovu nastup trestu nebo mám sám nastoupit do výkonu trestu?Ještě se chci zeptat jestli si mohu požádat o podmíněné propuštění když mám víc jak polovinu trestu vykonanou ve vazbě ale jsem teď na svobodě nebo můžu žádost podat až z výkonu trestu? Když si tu žádost podám a než o tom soud rozhodne tak to nějakou dobu trvá jak by to ale bylo s tím nástupem do výkonu trestu?

Předem Vám moc děkuji S pozdravem       kamikmarek

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
16 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
4 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7867

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0