Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
Podmíněné propuštění
17.10.2016
18:21
admin

Odpovídám
Člen od:
16.10.2008
581

Petr.O1 napsal(a)
Moc díky za informaci, každopádně ještě bych měl poslední dotaz, jestli termín kdy je možné žádat o PP je dán čistě jen zákonem, nebo ho určuje soud. 

Soud nijak termín neurčuje, je dán zákonem. Soud pouze přezkoumává, zda odsouzený, který si podal žádost, skutečně už má vykonánu potřebnou část trestu tak, jak ji zákon určuje. Když se přítel obrátí na soud, který ho odsoudil, tak mu určitě na otázku ohledně podmíněného propuštění odpoví.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.
19.10.2016
10:05
JANA HAJKOVA
Host
582

dobry den pritel ma po soudnim jednani ohledne podminecneho propusteni,soudce souhlasi spropustenim s podminkou na dvacet mes,ale statni zastupce ma tri dny nesouhlasil a podava stiznost,muzete mi prosim napsat co se bude dit dal a myslela jsem ze rozhodujici slovo ma soudce děkuji jana hjková

19.10.2016
11:43
admin

Odpovídám
Člen od:
16.10.2008
583

JANA HAJKOVA napsal(a)
muzete mi prosim napsat co se bude dit dal a myslela jsem ze rozhodujici slovo ma soudce děkuji 

Státní zástupce má právo podat si proti usnesení orkesního soudu stížnost. Toto právo má i odsouzený, kdyby soud žádosti vašeho přítele nevyhověl, také by si mohl podat stížnost ke krajskému soudu. Krajský soud teď to rozhodnutí okresního soudu přezkoumá a buď ho potvrdí a přítel bude okamžitě propuštěn, nebo ho zruší a přítel bude ve výkonu trestu i nadále.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.
31.10.2016
9:13
Mirek
Host
584

Dobrý den, měl jsem úhrný trest odnětí svobody na 6let ke kterému mi přibyly další dva tresty po osmi měsících. Po pěti letech jsem byl propuštěn s podmínkou na 6let. V roce 2013 byla amnestie a vztahovala se na ty dva menší tresty. Zajímalo by mě zda to má vliv na délku podmínky. Mám úřední adresu a málo ky si tam Zajdu a nevím zda jsem ještě v podmínce. V podstatě jsem dostal šestiletou podmínku na dva roky a osm měsíců trestu. Po amnestii by to byl rok trestu na 6let podmínky. Je tedy možné že se mi zkrátila i doba podmínky? Děkuji vám za odpověď. S pozdravem Novák.

31.10.2016
19:08
admin

Odpovídám
Člen od:
16.10.2008
585

Mirek napsal(a)
Je tedy možné že se mi zkrátila i doba podmínky?

Na zkušební dobu podmíněného propuštění neměla amnestie vliv. Pouze vám byly prominuty ty kratší tresty, takže v případě, že byste podmínku porušil byste je už nemusel vykonat. Jinak se ale nic nemění.

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
20 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
3 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12