Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
Podmíněné propuštění
14.10.2016
20:12
Petr.O1
Host
576

Dobrý den,
obracím se na vás s prosbou. Jedná se o to, blízký přítel je ve výkonu trestu, konkrétně na 3 a půl roku za ublížení na zdraví.
No a tak nějak jsme počítali se žádostí o podmínku v polovině trestu, nyní mu ale sdělil vychovatel že má v kartě datum možného
podmíněného propuštění příští rok v červnu, to vychází na třetinu trestu. Pro upřesnění uvádím že se jedná o prvotrestaného a byl odsouzen na základě paragrafu 145 odst. 1 tr. zákoníku. Podle toho jsem čekal že může žádat o podmínku až v polovině. Tak teď nevím zda se držet toho co má v osobní kartě a nebo čekat až na polovinu.
Moc díky za vaší radu.

15.10.2016
10:30
admin

Odpovídám
Člen od:
16.10.2008
577

Petr.O1 napsal(a)
No a tak nějak jsme počítali se žádostí o podmínku v polovině trestu, nyní mu ale sdělil vychovatel že má v kartě datum možného podmíněného propuštění příští rok v červnu, to vychází na třetinu trestu. 

Podmíněné propuštění by v daném případě mělo přicházet v úvahu až po polovině trestu. Po třetině lze podmíněně propustit, pokud jde o první výkon trestu odnětí svobody a pokud nejde o odsouzení za zvlášť závažný zločin. První podmínka by tedy asi byla splněna, druhá ale nikoliv. Trestný čin těžkého ublížení na zdraví dle § 145 odst. 1 trestního zákoníku totiž je zvlášť závažným zločinem, protože se jedná o úmyslný trestný čin s horní hranicí trestu odnětí svobody nejméně 10 let (v daném případě právě 10 let). 

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.
15.10.2016
21:24
Petr.O1
Host
578

Právě, to jsem myslel také. Zapoměl jsem dodat, že se jednalo podle rozsudku o pokus zločinu těžkého ublížení na zdraví podle § 21 odst.1, § 145 odst. 1 tr. zák. Hlavně, to že má ve své kartě uvedeno že může žádat o třetinu mě překvapilo, nevím zda by se to dalo někde ověřit, prý by to mělo být v rozsudku, ale tam o termínu možného PP není nic.

16.10.2016
10:28
admin

Odpovídám
Člen od:
16.10.2008
579

Petr.O1 napsal(a)
Právě, to jsem myslel také. Zapoměl jsem dodat, že se jednalo podle rozsudku o pokus zločinu těžkého ublížení na zdraví podle § 21 odst.1, § 145 odst. 1 tr. zák. Hlavně, to že má ve své kartě uvedeno že může žádat o třetinu mě překvapilo, nevím zda by se to dalo někde ověřit, prý by to mělo být v rozsudku, ale tam o termínu možného PP není nic.

To, zda šlo jen o pokus trestného činu, není podstatné. Pokud věznice skutečně předpokládá možné podmíněné propuštění již po třetině trestu, je to s největší pravděpodobností chybný zápis do karty. Napadá mne ještě, jestli přítel nebyl před rozsudkem ve vazbě - ta by se samozřejmě do trestu započítávala, což by mohlo být důvodem toho, že váš výpočet nesedí s předpokládaným datem možného podmíněného propuštění.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.
16.10.2016
13:45
Petr.O1
Host
580

Moc díky za informaci, každopádně ještě bych měl poslední dotaz, jestli termín kdy je možné žádat o PP je dán čistě jen zákonem, nebo ho určuje soud. Případně zda, když se obrátí písemně na příslušný soud, uvede jednací číslo a všechny informace jeho případu, se žádostí o informaci kdy muže nejdříve žádat, mu soud toto sdělí? Jestli má vůbec smysl takový dopis psát.
Ještě jednou moc díky.

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
15 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12