Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
odklad nástupu trestu VTOS
2.5.2013
8:15
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

vanesska napsal(a)

Dobry den prosim o radu.

Rodinná situace obecně není důvodem k odkladu výkonu trestu odnětí svobody, na to měl pachatel trestné činnosti myslet dříve. Chápu, že trest odnětí svobody postihne nejen pachatele, ale i jeho rodinu, ale tak to prostě je, nemohou být zvýhodňováni pachatelé trestné činnosti, kteří mají rodinu, před těmi, kteří jsou sami.

Pokud jde o tu zmiňovanou organizaci, tak pozor na to. Žádná taková organizace nemá právo podávat stížnost proti usnesení, kterým bylo rozhodnuto o žádosti o odklad výkonu trestu. Nemůže ani odsouzeného zastupovat v takové věci, to může udělat jen advokát. Nevím tedy, k čemu byste měli podepisovat plnou moc. Navíc, to, že je podaná žádost o odklad nebo stížnost proti zamítnutí odkladu, rozhodně odsouzeného neopravňuje, aby do výkonu trestu nenastoupil. Jednou má výzvu k nástupu a tu musí splnit, dokud odklad povolen není. Jestliže nenastoupí, tak bude stíhán pro maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a hrozí mu až další dva roky odnětí svobody. Takže rozhodně nedoporučuji spoléhat na to, že se nástup podáním stížnost o dva měsíce odloží, to není vůbec pravda. Zájmové sdružení může nabídnout záruku za odsouzeného v případě podmíněného propuštění a v souvislosti s tím může i podat návrh na podmíněné propuštění. V případě žádosti o odklad však žádná práva takové sdružení nemá.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.
2.5.2013
8:35
daja
Host
12

Dobry den velice vam dekuji za odpoved,taky se mi to nezdalo a to jeste po nas pozdovali 5000 jako dar do fondu a 10 000 za to ze budou podavat zadost o podminene propusteni atd.takze mockrat dekuji a bohuzel bude muset nastoupit nic jineho nam nezbyva a k tomu o te rodine ja to chapu  ze nemuze byt zvyhodnovan ale jde o to ze tento rok v lednu dostal za tu vec za kterou mu byla promenena podminka,dostal dalsi podminku a soudkyne mu promenila podminku pred vynesenim rozsudku ona prece nemohla vedet jak obnova soudu dopadne a byla jasne informovana ze byla podana zadost o obnovu soudu z duvodu ze byl soud bez nej a bez jeho vipovedi a soud mu dal jasne posledni sanci zit radny zivot a starat se o rodinu skoda byla uhrazena do koruny k tomu jeste dostal 4 lety probacni dohled a nyni pracuje chytil se te sance stara se o rodinu jak jen to jde a nyni ma zase vse stratit vzdyt to vezeni mu neda nikdy nic dobreho ba naopak zase vse strati tak proc mu soudce dal podminku prece proto at nejde sedet a jasne rekl ze je uzitecnejsi kdyz se stara o rodinu a pracuje nez sedet v base na pupku tak to opravdu nechapu dekuji za odpoved a za vase nazory a rady

2.5.2013
8:47
daja
Host
13

a  prominte za se otravuji ale nerozumim take  jedne veci a to je v pondeli jsem byla na soude a chtela jsem mluvit s panem soudcem bohuzel tam asi nebyl tak jsem mluvila na spisovne s jeho sekretarkkou nebo zapisovatelkou a visvetlila jsem nasi situaci a pani mi rekla ze jedno co mi muze poradit je ze ma podat zadost o odklad ja jsemji rekla ze to uz v patek bylo odeslano a ona rekla tak to je v poradku tedy at NENASTUPUJE  a pan soudce se mu pisemne vijadri dekuji za visvetleni

2.5.2013
8:55
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

daja napsal(a)
rekla tak to je v poradku tedy at NENASTUPUJE  a pan soudce se mu pisemne vijadri dekuji za visvetleni

Nějaká soudní úřednice nemá co dávat takovéhle rady, od toho tam není. I nejvyšší soud se už podobným problémem zabýval a jednoznačně konstatoval, že podání žádosti o odklad nástupu trestu není důvodem pro to, aby odsouzený do výkonu trestu nenastoupil. Teprve tehdy, až soud o takové žádosti kladně rozhodne, by mohl nenastoupit, ale jinak nastoupit musí, aby se nevystavil nebezpečí dalšího trestního stíhání, jak už jsem psal výše.

To, proč soud rozhodl o nepodmíněném trestu, nebudu nijak komentovat, asi k tomu měl nějaký důvod.

Pokud jde o tu organizaci, tak advokát by vás vyšel levněji a měla byste záruku odborných služeb. Pokud zájmové sdružení požaduje za své právní služby peníze, aniž by ty služby poskytovalo prostřednictvím advokáta, obchází zákon a mohlo by to být i důvodem k trestnímu stíhání osob, které za sdružením stojí. Nechci dělat nějaké soudy bez důkazů, ale jak to popisujete, tak si spíš někdo staví neoprávněnou živnost na neštěstí druhých.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.
2.5.2013
12:31
Sigič
Host
15

Je tedy možné nařídit výkon podmíněně odloženého trestu, pokud ještě nebylo pravomocně rozhodnuto o činu, kterým by byla podmínka porušena?

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
15 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7867

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0