Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
Nenastoupení trestu
15.6.2011
16:00
Tomáš
Host
46

Dobrý den. Mohou mne trestně stíhat, když nástup trestu jsem obdržel v roce 2008, tedy když ještě nenastoupení trestu  nebylo trestním činem? Podal jsem si okamžitě žádost o odklad trestu, ta mi byla zamítnuta. Čekal jsem, že dostanu nový příkaz k nástupu trestu, žádný již nepřišel, ani po novelizaci zákona. Nikdo mne neupozornil, že nenastoupení je trestným činem! Trest jsem již vykonal v roce 2011, (3 měsíce).Do výkonu trestu mne dodala PČR v lednu 2011, tedy po třech letech.Byl jsem již samozřejmě propuštěn, a teprve nyní přišla výzva PČR k podání vysvětlení k nenastoupení trestu. Děkuji za odpověď.

15.6.2011
16:56
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

Tomáš napsal(a):

Dobrý den. Mohou mne trestně stíhat, když nástup trestu jsem obdržel v roce 2008, tedy když ještě nenastoupení trestu  nebylo trestním činem?

Ano, stíhat vás mohou, trestného činu jste se začal dopouštět o půlnoci na Silvestra 2009. Do té doby vaše jednání trestné nebylo, od té doby ano. Pokud byste na Silvestra 2009 do věznice nastoupil, nebyl byste teď stíhán.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.
4.7.2011
21:39
Alena
Host

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat zda se tento nový zákon bude vztahovat i na ty kteří byli odsouzeni a  nenastoupili trest pred tímto novým zákonem. děkuji za odpoved alena

Daga řekl/a:
je pravda,že od nového roku bude nenastoupení výkonu trestu,trestním činem?


Skutečně, od prvního ledna 2009 začne platit novela trestního zákona, která nenastoupení trestu odnětí svobody bez vážného důvodu označuje za trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí podle § 171 odst. 1 písm. g) trestního zákona. Za to lze uložit trest odnětí svobdy na dobu až dvou let nebo peněžitý trest. Zda budou před věznicemi fronty, to nevím. Domnívám se, že na to není připravená ani vězeňská služba, protože i kdyby chtěla dobrovolně nastoupit jen jedna třetina odsouzených, kteří se nyní trestu vyhýbají, tak by pro ně zkrátka nebylo místo. Na veřejnosti se o tomto problému zatím moc nemluví a i mně zůstala tato novela trestního zákona dost dlouho utajena. Až to přijde, může to být dost vážný celospolečenský problém.
Příspěvek upraven 8.12.2008

11.7.2011
12:34
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

Alena napsal(a):

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat zda se tento nový zákon bude vztahovat i na ty kteří byli odsouzeni a  nenastoupili trest pred tímto novým zákonem. děkuji za odpoved alena

Odpověď na svou otázku v podstatě máte v předchozím našem příspěvku. Jestliže někdo byl odsouzen ještě před účinností trestnosti nenastoupení trestu, tak se trestné činnosti začal dopouštět 1. ledna 2010 bez ohledu na to, kdy byl odsouzen. Podstatné je to, že nenastoupil včas, nikoliv tzo, kdy a za co byl odsouzen.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.
11.7.2012
0:43
Pepa
Host
50

Dobry den mel jsem nastoupit do vykonu trestu 26.6 2012 ale nemel jsem si jak prebrat postu protoze jsem nemel doklady, 25.6 jsem pozadal o novou OP a 26.6 mi byl dopis vhozen do schranky, tudiz jsem si ho precetl az vecer s tim ze rano jsem mel nastoupit, jenze co mi rikal kamarad ze bez dokladu vas tam nevezmou. Hned druhy den jsem volal na soud a posilal zadost o odklad na dobu pro vyrizeni dokladu ale doposud mi neprisla zadna odpoved. Chtel jsem Vas poprosit o radu jak postupovat a zda soud bude prihlizet k tomu, ze jsem se nevyhybal umyslne a neprida par mesicu navrch. Urcite neni v mem zajmu se umyslne vyhybat nastupu trestu. Dekuji

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
17 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7868

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0