Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
nástup do výkonu trestu
22.2.2009
20:49
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline
16

Ivana řekl/a:

Chtěla bych tudíž vědět jak je to s oznámením rodině a jak s jeho celostátním hledáním,když ho nikdo ani na trvalé ani na bydlišti nehledal.Děkuji za odpověd


Je-li obviněný dodán do výkonu trestu odnětí svobody, vychází se z toho, že byl řádně vyzván k dobrovolnému nástupu a že si tedy vyřídil i osobní věci, včetně informování rodiny. Není proto nikde stanovena povinnost oznamovat to rodině, to může odsouzený udělat sám z věznice. Pokud jde o to celostátní hledání, je to trochu zvláštní. Většinou se policie v místě bydliště po hledaném ptá. Je otázka, jestli ho opakovaně nezastihli a někdo ze sousedů nebo z roiny ho zapřel a řekl že tam nebydlí, tak může dojít k vámi popsované situaci.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.
23.2.2009
8:20
Ivana
Host

Vaši odpověd chápu,ale nikde ho opravdu nikdo nehledal,a s tím odvozem do vazby,sebrali ho na ulici zmláceného v sobotu,my ho dohledali až ve střdu a on nám o sobě podal zprávu dopisem až v pátek.Na adrese kterou nahlásil u soudu a kde skutečně s námi bydlí ho opravdu nikdo nehledal a po dotazu daném sousedúm (5 pertají) se ani jich nikdo na synovce neptal.Nikdo se nechce s námi bavit,nevím kde a jak zjistit zda mu rozhodnutí o nástupu bylo vůbec odesláno .Poradte,prosím Ivana

23.2.2009
8:56
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

Ivana řekl/a:

.Poradte,prosím

K tomuhle opravdu těžko můžu něco radit, nedokážu odhadnout, kde se stala chyba a zda se vůbec nějaká stala. Můžete se zeptat na soudě, který synovce odsoudil, s vámi se tam ale pravděpodobně bavit nebudou, ale zeptat se může dopisem z věznice přímo synovec.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.
24.2.2009
1:45
Helena
Host

Dobrý večer,Ivanko k tomuhle je opravdu cokoliv komentovat.Nic méně máme s přítelem podobnou zkušenost.V létě 2006 jsme bourala na D1,přítel jel se mnou,po příjezdu policie mi policie odtáhla auto,nesmyslně o 80km dál jinou odtahovou službou než jakou má moje pojištovna nasmlouvanou(medializováno televizí Nova),po té nás převezli na jejich stanici,kde mi sdělili,že na přitele je vydán zatikač,že u nich přespí a ráno ho odvezou k soudu,přítel čekal jedinej soud a to s bývalu ženou a to návrh jeho o úpravu styku s dítětem,přičem se prokazatelně zdržoval na adrese uvedou u soudu.Žádná obsílka mu také nepřišla.Takže jsem zůstala 110km od Prahy a sama bez auta bez ničeho,samozřejmě pomohli přátelé,nic méně to neřešilo to,že jsem se vrátila sama.Druhý den ráno jsem běžela na soud,kde jsem se dozvěděla až po velkých scénách,že stání s manželkou má za 14dní a že pan soudce vydal tento příkaz,nebot si jeho pracovnice nebyla schopná otevřít spis a podívat se na jeho aktuální adresu na které se zdržoval více jak 2 roky.A to prokazetelně a že se mu vrátila doručenka,že si obsílku nevyzvedl,jediné co jsem se dozvěděla od advokáta,co se týče obsílek,,soud je povinen zajistit doručení obsílky a to všemi dostupnými prostředky."V našem případě se na soud vrátila doručenka,ale už se nikdo neobtěžoval se podívat na změnu adresy,byt byla platná více jak 2roky.A neuděláte s tím nic,maximálně můžete podat stížnost k předsedovi senátu a ten co?Nic.,,Já Vám to neposílal,já za to nemůžu".Naštěstí přítele dovezli v poledne na soud,počkal si až si pan soudce přijde z oběda a na předání obsílky a byl propuštěn.A auto další den jsme pro něj jeli stálo mě to 4.500,- a podle inspekce min.vnitra policie postupovala správně.Naše justice je stát ve státě,jakož i jiné instituce např.Mag.HL.města Prahy.Nedbají na soudní rozhodnutí,jeho zaměstnanci k soudu jako svědkové laskavě dojdou až po veřejné výhružce ze strany soudce,že budou předvedeni a tak.Tak to prostě je, to je naše drahá republika.Tak kde je jaké dovolání?Nikde.    

  

9.3.2009
21:57
veronika 79

Jen se ptám
Příspěvků: 2
Člen od:
9.3.2009
Offline
20

Dobrý večer,chtěla bych Vás poprosit o radu.Mému manželovi byl proměněn podmíněný trest na nepodmíněný na pět měsíců odnětí svobody za zanedbání povinné výživy na nezl.syna z předchozího manželství.Manžel dlužné výživné zaplatil ale až po nabití rozsudku soud mu umožnil maximální možný odklad na 6měsíců z rodiných důvodů.Jelikož spolu vychováváme 4letého syna a já jsem v sedmém měsíci těhotenství a tudíž manžel je živitel rodiny s jeho nástupem do výkonu trestu dostane rodinu do tíživé situace jelikož nemám žádný finanční příjem proto jsme zcela závislý na jeho příjmech.A z těchto důvodů žádal tentýž soud o přeměnu trestu ale žádost mu byla zamítnuta.Známý nám poradil odvolat se k vyšímu soudu což v tomto případě je okresní myslíte zda je nějaká šance že by mu trest přeměnily nebo dali znova odklad????za odpověd děkuji

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
19 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7867

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0