Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
Nárok na balíčky do věznice
27.5.2011
11:39
Roman

Zajímá mě to
Příspěvků: 11
Člen od:
22.5.2011
Offline

Muj syn je ve výkonu a má nárok na 2 balíčky ročně o váze 5kg.Mám dotaz jestli je možno rozdělit 1 balíček na 2.Poslala jsem mu nedavno jenom 2,60kg.Děkuji za radu.

27.5.2011
12:37
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

Roman napsal(a):

Muj syn je ve výkonu a má nárok na 2 balíčky ročně o váze 5kg.Mám dotaz jestli je možno rozdělit 1 balíček na 2.Poslala jsem mu nedavno jenom 2,60kg.Děkuji za radu.

Ne, tak to bohužel nejde, pokud váhu nevyčerpáte ve dvou povolených balíčcích, neznamená to, že můžete poslat balíček další. Prostě platí, že balíčky mohou být jen dva, a je jedno, jestli každý bude mít 5 kg nebo jen 0,5 kg.

Tohle omezení ale neplatí, pokud v balíčku zasíláte jen oblečení nebo potřeby pro zájmovou činnost nebo knihy, časopisy, denní tisk a potřeby pro běžnou korespondenci (známky, obálky, dopisní papíry). V takovém případě omezení dvou balíčků ročně neplatí. Pokud tedy chcete poslat nějaké oblečení, věci na čtení nebo věci pro zájmovou činnost (na ty se raději informujte ve věznici telefonicky předem, aby vám schválili, co lze za potřeby pro zájmovou činnost považovat), neplatí omezení dvou balíčků ročně.

§ 24 zákona o výkonu trestu:

Přijetí balíčku

(1) Odsouzený má právo dvakrát ročně, zpravidla u příležitosti narozenin a vánočních svátků, přijmout balíček s potravinami a věcmi osobní potřeby do hmotnosti 5 kg.

(2) Balíčky podléhají kontrole zaměstnanců Vězeňské služby. Odsouzenému se nepředají věci, které odporují účelu výkonu trestu nebo které není dovoleno mít u sebe, zejména věci, kterými by mohl ohrozit život a zdraví vlastní nebo jiných osob. Nepředané věci se odešlou zpět odesílateli na náklady odsouzeného.

(3) Na balíčky obsahující prádlo, oděv a potřeby k realizaci programu zacházení, pro vzdělávání nebo zájmovou činnost se nevztahují omezení uvedená v odstavci 1.

§ 29 řádu výkonu trestu:

Uspokojování kulturních potřeb

(1) Knihy, denní tisk, časopisy a věci potřebné k vedení běžné korespondence mohou odsouzenému zasílat též jeho příbuzní nebo jiné osoby. Na jejich zasílání se nevztahuje omezení uvedené v § 24 odst. 1 zákona. Pokud jsou k zásilce s knihami, denním tiskem, časopisy a věcmi potřebnými k vedení běžné korespondence přiloženy jiné věci, považuje se zásilka za balíček ve smyslu § 24 zákona.
(2) Věznice zajišťuje provoz knihovny a v rámci svých možností zabezpečuje její vybavení běžně dostupnou beletrií, náboženskou a odbornou literaturou včetně základních právních předpisů z jednotlivých právních odvětví. Odsouzenému se umožní výběr knih z knihovního fondu věznice podle jeho zájmu, duchovních potřeb a vyznání.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.
29.5.2011
11:53
Roman

Zajímá mě to
Příspěvků: 11
Člen od:
22.5.2011
Offline

Děkuji za odpověd.

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
8 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7867

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0