Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
Zmocnění
2.9.2014
14:15
kratky

Jen se ptám
Příspěvků: 1
Člen od:
2.9.2014
Offline

Členové představenstva měli podle výpisu z Obchodního rejstříku resp. stanov podepisovat za společnost (a.s.) vždy nejméně dva. Tuto zásadu obcházeli tím ,že vždy dva členové představenstva vystavili zmocnění na zastupování společnosti ve věci podpisu smluv na třetího člena představenstva . Soud tento způsob obcházení stanov vyhodnotil tak ,že podpisy na smlouvách , kde společnost zastupoval pověřený člen takto nebyl oprávněn smlouvy za společnost podepisovat a smlouvy tak soud prohlásil za  absolutně neplatné. V důsledku zneplatnění smluv se společnost tak vyhnula např. sankčním pokutám a pod. ,které byly ve smlouvě v její neprospěch při podpisu  dohodnuty a které by byly uplatněny ,pokud by smlouvu nezpochybnili. Dopustila se společnost či jednotliví členové spáchání nějakého trestného činu ,pokud to takto opakovaně prováděli ? Pokud ano jakého? Jde o TČ podvodu? Děkuji.

Kr.

4.9.2014
8:36
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

kratky napsal(a)
Dopustila se společnost či jednotliví členové spáchání nějakého trestného činu ,pokud to takto opakovaně prováděli ? Pokud ano jakého? Jde o TČ podvodu? Děkuji.

Promiňte, ale konkrétní případy tady neřešíme, od toho jsou advokáti, smyslem našich stránek je poskytnout informace o tom, jak to v trestním řízení obecně chodí. Takže jen stručně: 

Z vašich informací rozhodně nelze spolehlivě zjistit, zda jednání společnosti, resp. jejich statutárů naplňuje znaky nějakého trestného činu. Spíše se však domnívám, že nikoliv, např. u vámi zmiňovaného podvodu by muselo být prokázáno, že statutárové, už v době, kdy začali využívat vámi popisované zmocnění, jednali v úmyslu obohatit se ke škodě svých smluvních partnerů. Nicméně, to společnost a její zástupce nezbavuje občanskoprávní odpovědnosti za způsobenou škodu. To však již nemá s trestním právem nic společného, je třeba se obrátit na odborníky v oblasti práva obchodního.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
17 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7867

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0