Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
Zmanipulované vyšetřování
18.10.2010
19:21
MARTINA
Host

Dobrý den,chtěla bych Vás požádat o radu.Netýká se přímo mne ani mého manžela,který je ve vazbě – ale jeho ,,spolubydlícího".
V současné době se nachází již 4 měsíce ve vazbě a začali mu soudy.Na začátku vazby psal na ministerstvo spravedlnosti,aby někdo prošetřil policejní šikanu proti jeho osobě při zatýkání.tuto stížnost ministerstvo postoupilo Krajskému ředitelství policie Jihočeského kraje.Následně mu sdělili,že vše bylo vpořádku a jeho stížnost byla neopodstatněná.Čekal,že to bude prošetřovat někdo nezávisle z vnitřního oddělení,ale to se nestalo.Je tedy v zoufalé situaci a stále tvrdí,že policie si vše proti jeho osobě vymyslela,aby jeho případný trest byl co nejvyšší.Hlavní problém ale vidí vtom,že nešlo o objektivní šetření – pouze o konstatování nějakých zápisů z přípravného řízení.Proto by se rád obrátil na Vás,zdali se vtom dá ještě něco jiného dělat.
Také si myslí,že by mu mohl pomoci ombudsman -ale jak jsem si přečetla na jeho webových stránkách – on do těhle záležitostí zasahovat nemůže.
Moc vám děkuji za odpověď.

18.10.2010
19:51
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

MARTINA :

Dobrý den,chtěla bych Vás požádat o radu.Netýká se přímo mne ani mého manžela,který je ve vazbě - ale jeho ,,spolubydlícího".

V současné době se nachází již 4 měsíce ve vazbě a začali mu soudy.Na začátku vazby psal na ministerstvo spravedlnosti,aby někdo prošetřil policejní šikanu proti jeho osobě při zatýkání.tuto stížnost ministerstvo postoupilo Krajskému ředitelství policie Jihočeského kraje.Následně mu sdělili,že vše bylo vpořádku a jeho stížnost byla neopodstatněná.Čekal,že to bude prošetřovat někdo nezávisle z vnitřního oddělení,ale to se nestalo.Je tedy v zoufalé situaci a stále tvrdí,že policie si vše proti jeho osobě vymyslela,aby jeho případný trest byl co nejvyšší.Hlavní problém ale vidí vtom,že nešlo o objektivní šetření - pouze o konstatování nějakých zápisů z přípravného řízení.Proto by se rád obrátil na Vás,zdali se vtom dá ještě něco jiného dělat.

Také si myslí,že by mu mohl pomoci ombudsman -ale jak jsem si přečetla na jeho webových stránkách - on do těhle záležitostí zasahovat nemůže.

Moc vám děkuji za odpověď.

Ombudsman skutečně nemá do celé záležitosti co zasahovat. Pokud jde o přezkoumání postupu policie, ten přezkoumán byl, navíc nad ním vede dozor i státní zástupce, tak by vše mělo být v pořádku. Kromě toho, přítel vašeho manžela má určitě obhájce, který bezpochyby zařídí vše, co je potřebné.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
14 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7867

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0