Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
syn si nabral půjčky a nesplácí je
19.11.2008
20:06
hladik2

Jen se ptám
Příspěvků: 1
Člen od:
19.11.2008
Offline

Náš syn si přivedl do domu družku s kterou má své děcko a družka další  s  bývalým přítelem a my jsme jenechali   tedy bydlet u nás ale došlo ke ztrácení našich věcí a navíc začli chodit upomínky na splácení půjček,které si vzal bez našeho vědomí.Navíc přestal pracovat a tak jsem zažádal obecní úřad o zrušení trvalého pobytu a bylo nám vyhověno.Pak začal jakoby dělat dobrotu a tak jsme se slitovali,hlavně nad dětmi a vzali je zpět ale ouha opět nesplácí,opět přestal chodit do práce a o ztrátě věcí a peněz u nás doma ani nemluvě.Opět jsem jej tedy vystěhoval.Bojíme se tedy případné exekuce .Má někdo radu atd.? děkuji

21.11.2008
11:23
catorade

Jen se ptám
Příspěvků: 1
Člen od:
21.11.2008
Offline

V případě exekuce by měl být váš majetek pro exekutora nedotknutelný, neboť vy přece nic nedlužíte a syn jako svéprávný a plnoletý si za své závazky zodpovídá sám. Ovšem exekutor se řídí předpokladem, že dlužník se zdržuje v místě svého pobytu a předpokládá, že pokud má k k nemovitosti nějaký vztah, např. že zde dlouhodobě bydlí, že některé věci v domě patří i jemu a ty může zabavit. Jednoduše řečeno exekutor jde tam, kde se domnívá, že by mohl být majetek povinného.

V případě, že vám i nadále budou chodit do vašemu místa bydliště upomínky od věřitelů syna, dejte odesílateli na vědomí (písemně, doporučeně), že se zde dlužník nezdržuje a případně i informaci kde se aktuálně zdržuje. Nebude rovněž na škodu upozornit i příslušnou pobočku pošty s tím, aby korespondenci syna a jeho družky vraceli odesílateli zpět jako nedoručitelnou s upozorněním, že zde adresát nebydlí.

Pokud by k nakonec exekuci došlo a exekutor zabavil věci, které jsou výlučně vašim majetkem, musíte jako vlastník podat žalobu na vyloučení věci z výkonu rozhodnutí.

 

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
8 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7867

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0