Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
Řízení pod vlivem alkoholu - souměřitelnost trestů
13.8.2012
7:57
Petr1968

Zajímá mě to
Příspěvků: 8
Člen od:
11.8.2012
Offline

Dobrý den,

asi před rokem a půl jsem naboural do prázdného auta na parkovišti po vlivem alkoholu /téměř 2 promile/. Dostal jsem dvouletou podmínku za úmyslný trestný čín, vyhodili mě kvůli bezúhonnnosti z práce a mám zákaz řízení na 3 roky. Před tímto excesem jsem například neměl ani bod za řízení a 20 let jsem věnoval společnosti učitelováním / starání se o nemocné děti na výletech, řešení úrazu na horách, byl jsem v nemocnici i se studentkou v Belgii atd./. Napočítal jsem od soudu hned 3 tresty , ale asi jich bude víc.

Hledal jsem důvody proč se to stalo a asi to byla podvědomá reakce na nenarozené dítě. Potratili jsme velmi pozdě a v mojem věku to možná byla poslední šance.

 NIcméně nebrečím nad trestem, ikdyž jsem vyměnil biologii, genetiku a sport za továrnu a každodenních deset tun, které nahazuji na pás. Jen mi není jasná jedna věc –  koncem tohoto měsíce / po půlce 3letého trestu zákazu řízená/ se mohu zajímat o vrácení řidičského průkazu a je velká šance, že po zkouškách mi bude vrácen.

Jelikož mi podmínka trvá až do března, nemohu se vrátit ke svému povolání.

Sečteno a podtrženo – to co jsem způsobil, budu moct vykonávat, a to s čím to nemělo nic společného další rok ne. Řídit mohu, učit ne. Nerozumím tomu.

Můžete mi to někdo prosím vysvětlit. Když se dívám do novin a na televizi, je můj trest souměřitelný? Nepil jsem úmyslně  a formulace úmyslný trestný čin mi nesedí, spíš trestný čin z nedbalosti, ale můžu být rád, že jsem někoho netrefil.

Chlastat za volantem se však nemá.

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
7 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7867

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0