Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
řízení mot. vozidla na zahraniční řidičské oprávnění..?
12.3.2009
14:45
David
Host

Dobrý den, měl bych jednu neobvyklou otázku…Byl mi zadržen řidičský průkaz po nadýchání 0.3prom. a správní řízení zatím neproběhlo, Je mi jasné, že normálně mám do té doby zákaz řízení, i když jsem zatím nebyl pravomocně "odsouzen" Věc se má ale tak, že mám dvojí občanství (české a kyperské) a proto také vlastním dva řidičské průkazy. Otázka tedy zní, co se stane, když budu řídit dál, zastaví mi policejní hlídka a já se prokážu kyperským řidičským průkazem platným pro EU? Mají potom vůbec právo mi dál sankcionovat za to, že mařím úřední rozhodnutí..? Předem Děkuji za Vaši odpověď

 

12.3.2009
18:50
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

David řekl/a:

Dobrý den, měl bych jednu neobvyklou otázku…Byl mi zadržen řidičský průkaz po nadýchání 0.3prom. a správní řízení zatím neproběhlo, Je mi jasné, že normálně mám do té doby zákaz řízení, i když jsem zatím nebyl pravomocně “odsouzen” Věc se má ale tak, že mám dvojí občanství (české a kyperské) a proto také vlastním dva řidičské průkazy. Otázka tedy zní, co se stane, když budu řídit dál, zastaví mi policejní hlídka a já se prokážu kyperským řidičským průkazem platným pro EU? Mají potom vůbec právo mi dál sankcionovat za to, že mařím úřední rozhodnutí..? Předem Děkuji za Vaši odpověď


Vaše otázka je mimo trestní právo, takže na ni neznám správnou odpověď. Rozhodně nebudete moci řídit poté, co vám správní orgán uloží zákaz řízení, a to bez ohledu na to, že jste držitelem ještě jednoho řidičského průkazu. Jak to ale je do té doby, to si vůbec nejsem jistý.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.
13.3.2009
15:13
Pepíček
Host

Zdravím, co vím ohledně zákonů používaných v ČR, tak máte (máš) automaticky zakázáno řídit na území ČR, a pak se dál dopouštíš porušení tohoto zákazu, protože nejsem si jist,jestli ČR uznává kyperský řidičský průkaz. Ale určitě by ti to (pokud na to hlídka přijde) přitížilo při projednávání předchozího přestupku.

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
8 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7867

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0