Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
Pošta a prošvihnuté odvolání
22.7.2015
14:36
Věra
Host

Prosím, přesvědčte se, zda skutečně neexistuje téma, do kterého by se vaše otázka hodila. Zbytečné zakládání nových témat znepřehledňuje toto fórum. Pokud jste si jistí, že vaše otázka se do žádného tématu nehodí, tento text smažte a můžete začít psát.

Dobrý den už jsem se tu na něco informovala a bylo mi to jen k užitku tak to zkusím ještě jednou. Přítel byl souzen za udajnou půjčku před x lety. Bohužel si popletl datum soudu o den ale stihl se alespon telefonicky omluvit a požádat o odročení což mu soud neuznal jako žalovanému. Budiž tedy. Soud rozhodl v jeho nepřítomnosti že je vinen a že má zaplatit 16 000 s příslušenctvím do tří dnů nebo že to bude vymáhano exekučně. Odvolali sme se a to nám odepsali že odvolání se bude konat pokud zaplatí soudní poplatek 1 000 kč za podání. Znovu sme odepsali soudu žádost o osvobození od soudních poplatků a od té doby se soud v poctatě neozval. Bohužel má přítel zřízené ukládání pošty na pobočce. Už dříve stím byly problémy že se mu dopisy motaly po celých západních čechách ale tentokrát to vypadá že dopis byl vhozen do schránky jeho rodičů přesto že neměl opustit poštu, takže nám bylo doporučeno jít podat trestní oznámení na českou poštu což udělal a bylo mu řečeno at ten dopis nehoní že ted už je to věc policie a pošty. Bohužel to je ted tak že mu byla uvalena exekuce na plat na těch 16 000 + dá se stím ještě něco dělat? Dle mého pošta pochybyla mám to podložené i od policie ČR ale co stím dál a jak popřípadě zastavit exekuci protože k odvolacímu soudu vůbec nedošlo?
Děkuji za jakoukoliv odpověd Věra

22.7.2015
16:05
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

To, co tu popisujete, je ryze občanskoprávní záležitost, s trestním právem to nemá nic společné, takže to není nic pro naše stránky. Pokud vám pošta způsobila škodu, můžete se po ní domáhat náhrady, ale s trestním právem to nemá co dělat.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
16 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7868

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0