Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
Odvolání proti odložení přestupku
7.9.2012
13:22
MartinZ.
Host

Dobrý den,podal jsem oznámení pro podezření ze spáchání přestupku nebo trestného činu prodávajícím,policie věc posoudila jako přestupek proti majetku §50 odst. 1 písm. a) zák.č. 200/1990 Sb.,skutek oznámila příslušnému správnímu orgánu - na magistrát města k projednání. Magistrát města, dle bydliště prodejce odpověděl vyrozuměním o odložení věci dle § 66 odst. 3 písm. a) z.č. 200/1990 Sb. Existuje proti vyrozumění nějaký opravný prostředek? Mohu se odvolat, napsat stížnost? V případě, že existuje další opravný prostředek, u koho ho podat,v jaké lhůtě a jakým stylem? Děkuji za vyřízení mého dotazu.Martin

7.9.2012
13:43
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

Tato otázka nesouvisí s trestním řízením - nejde o trestný čin, ale o přestupek, který je projednáván v úplně jiném typu řízení. není to tedy nic pro naše stránky, navíc jsme odborníci na trestní právo, nikoliv na právo správní, takže naše odpověď nemusí být úplně přesná. Takže jen stručně:

Pokud by šlo o přestupek, který lze projednat pouze na návrh poškozeného (tedy nikoliv z úřední povinnosti), tak můžete proti odložení věci podat správní žalobu u příslušného krajského soudu. Ve vašem případě se zřejmě nejedná o návrhový přestupek, protože u přestupků proti majetku je návrhovým jen ten přestupek, kde pachatel a poškozený jsou navzájem blízkými osobami, což podle všeho není váš případ. To pak v praxi znamená, že se nemůžete proti postupu městského úřadu nijak bránit. Jak už jsem ale uvedl, jde o správní právo, nikoliv o právo trestní, takže pokud chcete mít jistotu, zajděte si za advokátem.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.
10.9.2012
11:57
anicka hutarkova
Host

Dobrý den mám dotaz,včera sem od známý domů bylo již po 10 hodině sedla sem si na schody a zapalila si cigaretu v kapse mi hrál mobilní telefon sotva sem se pozvyosadila prilela mes.policie a chtěla mi udělit blok pokutu 300 já sem řekla že proč bych měla platít když sem nic neprovedla řekli mi ok tak budete předvolána na přestup.komisi a budete mít k tomu 1000 za znečišťování prostředí za to že jsem tipla nedopalek.mohu se zeptat kdy mi přijde ten dopis a jak se k tu postavit

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
5 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7867

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0