Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
obhajoba BP
16.9.2012
1:41
Kateřina Janová
Host

Hezky den všem, 

mam neobvyklý dotaz. Potřebovala bych pomoci nalézt odpovědi k otázkách které jsem dostala k obhájení své bakalářské práce se kterými se nevím bohužel rady. 

Otázka č. 1.      Proč se ve vztahu k zákonu č.40/2009 Sb. užívá pojem "trestní zákoník" a nikoliv "trestní zákon".

 

otázka č. 2       Jak si představujete aplikaci principu subsidiarity při posuzování obchodních deliktů. Kdy může jít o delikt civilní a kdy již trestní?

 

Budu moc ráda za každou radu a pomoc. 

Děkuji a přeji hezký den 

16.9.2012
9:02
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

Ad 1 - Trestní zákoník se jmenuje trestní zákoník, protože ho tak poslanci pojmenovali. To, že jde o zákoník, nikoliv o zákon, nemá žádný praktický význam, je to jen otázka názvosloví. To, že jde o zákoník, má snad znamenat, že jde o normu, která má sice právní sílu zákona jako každý jiný zákon, ale přeci jen upravuje rozsáhlým způsobem ty nejpodstatnější oblasti mezilidských vztahů - stejně je to u občanského a obchodního zákoníku.

 

Ad 2 - Uplatňování principu subsidiarity u jakýchkoliv deliktů (nejen těch obchodních) je otázkou, o které by se daly napsat dlouhé knihy a stejně by se nedospělo k jednoznačnému závěru. To je téma pro učenou disputaci, nikoliv pro webové stránky, které si kladou za cíl informovat laiky o tom, co je v trestním řízení čeká. Vaši otázku jsem proto přesunul do Lampárny, třeba někdo bude ochoten s vámi na toto téma zavést debatu.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
9 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7867

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0