Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
Není to podvod?
27.5.2012
6:51
Áda
Host

Dobrý den, potřebuji radu, jak se mám bránit proti vymyšlenému dluhu. Jedná se v tomto případě o trestný čin podvodu?

 

Pracoval jsem u firmy, která je nyní v konkurzu. Před časem jsem na stránkách insolvenčního rejstříku v soupise majetku vyhotoveného insolvenčním správcem zjistil, že je zde v pohledávkách za zaměstnanci uvedeno moje jméno a výše pohledávky přes 48 tisíc.

Svému bývalému zaměstnavateli jsem žádnou škodu nezpůsobil, žádný protokol o škodě v této výši jsem nesepsal a ani on mi do ukončení pracovního poměru žádnou takovou událost neoznámil a ani tuto částku nikdy nepožadoval. Oslovil jsem tedy písemně insolvenčního správce, na jakém základě byla tato pohledávka vyčíslena. Ten mi však neodpověděl.

 

Rád bych věděl, jak mám postupovat, příp. jakým způsobem dokazovat, že ve skutečnosti nedlužím nic. V dnešní době v médiích stále slyšíme o neoprávněných exekucích a nerad bych se mezi takto "postižené" nešťastníky zařadil i já.

27.5.2012
11:29
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

Áda napsal(a)
Dobrý den, potřebuji radu, jak se mám bránit proti vymyšlenému dluhu. Jedná se v tomto případě o trestný čin podvodu?

Tohle zřejmě není otázka trestního práva, tady o žádný podvod nejde. Pokud by měla existovat nějaký váš dluh vůči zaměstnavateli, který nebyl přiznán soudním rozhodnutím, tak rozhodně nemůže dojít k exekuci, všechno to s vámi bude řešit insolvenční správce. Napadá mne: není to spíše naopak? Není to vaše pohledávka vůči zaměstnavateli? Nedluží vám nějakou mzdu?

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
9 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7867

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0