Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
Mladiství a požití alkoholu
5.6.2012
17:31
Zuzannna
Host

Dobrý den,

zajímalo by mě, podle jakého zákona je nezletilý povinnen na požádání policie dýchat do alkoholtesteru, když nezavdává svým chováním žádnou příčinu ke kontrolování. I kdyby požil, myslím, že má právo zkoušku odmítnout, protože by mohl uškodit sám sobě. Jenom to, že je osoba nezletilá , přeci nedává policii právo ji zdravotně kontrolovat. To by moha vymáhat i odběr krve apod.Děkuji za odpověď

4.7.2012
22:29
Ivca
Host

Dobrý den,

zajímalo by mě jak se postupuje, když dají mladistvému dýchnout a odvezou ho na stanici k výslechu. Co vše se dále děje. Jaké postihy, oznámení  sociálce, škole, kontroly, či nové pozvání k výpovědi atd..

 

Děkuji

23.7.2013
16:31
Scarlet
Host

Dobrý den, mám dotaz, šli jsme s partou od kamaráda z oslavy ...bohužel zároveň s námi odcházela i další skupina dost připitých lidí. Než jsme došli na zastávku stihli rozmlátit soukromý majetek, takže na nás byli přivoláni policajti. Ti kteří to udělali byli odvezeni na stanici a dál mě nezajímali, nám ale, i přes to že jsme pouze byli ve špatnou dobu na špatném místě a nic jsme neprovedli, dala policie záznam- dvanáctku, což je myslím rušení nočního klidu. Teď mě zajímá, vzhledem k tomu že jsme mladiství, co se stane. Budou informováni rodiče? Bude se to řešit se sociálkou? Podotýkám že jsme nebyli odvezeni na stanici. Zajímá mě jak to bude probíhat, jestli bude rodičům poslán dopis a bude se to nadále řešit a jestli mi záznam zůstane nebo se po čase smaže...
Moc děkuji za odpověď, je to pro mě důležité, protože je to neprávem a nechci z toho problémy...

23.7.2013
17:09
scarlett
Host

Dobrý den,
chci se zeptat co se stane, je-li mladiství nebo dospělý zadržen policií a prokáže se že požil drogy?
Jaký je za to tedy trest a následky?

děkuju Scarlett

24.7.2013
7:37
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline
10

To, že se děti opijí nebo zfetují, není z jejich strany žádný trestný čin. To si s nimi musí vyřídit rodiče a sociálka (budou informováni).

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
16 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7868

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0