Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
Křivé obvinění z přestupku
14.3.2012
11:46
P.K.
Host

Dobrý den, 

je možné se dopustit přestupku při ohlášení týrání zvířat, které nakonec ani policejní hlídkou ani kontrolou veterinární správou nebylo potvrzeno.

Text z dopisu od městského úřadu:

Žádáme Vás, abyste se osobně dostavila - dále je místo, datum, za účelem podání vysvětlení k prověření došlého oznámení o přestupku proti občanskému soužití podle 49 odst. 1 písm. c) zákona č. 200/1990 Sb. o přestupcích, ve znění pozdějších předpisů, kterého jste se měla dopustit tím, že jste měla dne - datum - učinit oznámení o týrání psů na Obvodním oddělení Policie ČR, kterého se měla údajně dopouštět - jméno majitele -, kdy tato skutečnost nebyla potvrzená dne  - datum - policejní hlídkou ani dne - datum - kontrolou Krajské veterinární správy pro - kraj, čímž jste dle oznámení policie podezřelá z úmyslného narušení občanského soužití nepravdivým obviněním z přestupku..( a pár teček?)

Dozvěděla jsem se od měst. úřadu, že i veterinář, neznám jméno, nemám prý právo to vědět, potvrdil, že psi jsou v pořádku a netýrané. Bohužel v této věci mě zákon nijak nepomůže, protože pes je věc.

Nikde nemohu najít zákon o podmínkách chovu zvířat především domácích, který by rozvrátil, že psi na sebe agresivní, bez boudy v mrazech ( letos bylo až -24C) bez neustálého přístupu k vodě. Psi střeží vrakoviště aut. Majitele neznám a osobně bych se s ním ani nechtěla potkat, bohužel jsem podezřela z narušování atd.

Je možné z přestupku dostat pokutu nebo i podmínku?

14.3.2012
11:56
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

P.K. napsal(a)
Dobrý den, 

je možné se dopustit přestupku při ohlášení týrání zvířat, které nakonec ani policejní hlídkou ani kontrolou veterinární správou nebylo potvrzeno.

Promiňte, ale tohle s trestním řízením nemá nic společného, navíc konkrétní kauzy tady neřešíme. Pokud budete uznána vinnou přestupkem, může vám být uložena pokuta. podmínku v přestupkovém řízení uložit nelze.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
9 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7867

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0