Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
Dluh a urážky
7.12.2010
11:53
yamunas

Jen se ptám
Příspěvků: 1
Člen od:
7.12.2010
Offline

Dobrý den, můj dotaz se týká následující situace. Bývalý přítel u mě žil rok, neplatil mi nájem ani mi nijak nepřispíval, půjčila jsem mu i 10.000 Kč, vždy měl potíže s penězi. Při rozchodu jsme se bavili, že mi to dá, ale až bude mít. Nemám na to žádný papír, dokonce se bál, že si ho nahrávám na telefon, abych měla důkaz a proto se řeči o penězích vedli v jiné místnosti než kde byly mobilní telefony.. Nikdy mi do SMS nenapíše, kdy mi něco vrátí, aby nebyl důkaz o dluhu. Kontaktuji ho 1 – 2x za měsíc s otázkou, kdy mi to vrátí. Vždy následuje salva sprostých smsek typu jaká jsem chudinka, pi.. atd. Obávám se, že se peněz nedočkám. I ty urážky už jsou hodně, dokonce vyhrožuje, že propíchá mým rodičům kola na autě, v domnění, že já mu udělala to stejné. Samozřejmě neudělala a ani na něho nejsem sprostá. Rozešla jsem se s ním, když na mě vztáhl ruku. A peníze chci zpět. 

Můžu teď něco dělat? Bojím se, že by mi mohl něco udělat nebo rodičům, chci zpět své peníze a jeho urážky, to už je maličkost… 

Děkuji za odpověď.

Jana Jelínková

7.12.2010
12:49
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

yamunas napsal(a):

Dobrý den, můj dotaz se týká následující situace. 


Pokud jde o vrácení peněz, nepočítejte s tím, že by se to nějak vyřešilo trestním řízením. Otázka dluhů je záležitost ryze občanskoprávní. Aby se tím zabývaly trestní orgány, musela byste prokázat, že si bývalý přítel od vás peníze půjčoval již s úmyslem je nevracet. Z vašeho vyjádření jsem pochopil, že toto budete prokazovat asi dost těžko. Je na každém, aby si svoje záležitosti dostatečně zajistil, když vy sama jste peníze půjčovala jen na čestné slovo bez jakýchkoliv důkazů, tak nemůžete chtít, že to za vás vyřeší trestní orgány.Pokud jde o výhrůžky, tak ty by spíše mohly být posouzeny jako přestupek proti občanskému soužití, můžete se proto s nimi obrátit na policii a ta posoudí, co s tím dál.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.
14.1.2011
19:33
Aneta
Host

Dobrý den, podnikala jsem společně se svým známým, výdělky nebyly dle jeho představ, dával to za vinu mě, takže mi neustále vyhrožoval, říkal, že když podnikání nepůjde zabije mě, pak jsem si radši sehnala peníze, abych ho mohla vyplatit a toho teroru se zbavila, on ale řekl, že to je málo a že mu musím ještě podepsat směnku, už jsem byla tak psychicky zničená, že jsem udělala, co chtěl a podepsala, on sám mi o sobě jednou řekl, že o něm existuje soudní spis, který by vydal na několik knih, že vymáhal dluhy, žaloval kvůli směnkám hodně lidí. Tak by mě zajímal názor, zda to zaplatit a nechat být, což bych nerada, muset tomuto člověku dávat peníze, které si neprávem vynutil anebo v občanskoprávním řízení zahájit soud. Bude to jeho slovo proti mému a nerada bych si pak zvýšila dluh o soudní náklady, na stranu druhou, ten pán je taková sv**ě, že bych se mu ráda postavila. Děkuji Aneta V.

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
5 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7867

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0