Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
Jak používat toto fórum - návod pro začátečníky
13.11.2008
19:14
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

Jak používat toto fórum
Fórum je rozděleno do pěti hlavních kategorií:

  • Vše okolo trestů – zde se můžete ptát na otázky týkající se ukládání a výkonu jednotlivých druhů trestů
  • Rejstřík trestů, zahlazení apod. – ptejte se na všechno, co souvisí s tím, zda budete mít výpis z rejstříku trestů čistý či nikoliv
  • Trestní oznámení, výslechy, soudní jednání apod. – tady se dovíte o tom, jak probíhají jednotlivé fáze a úkony trestního řízení
  • Trestná činnost v dopravě, zákaz řízení – zřejmě nejnavštěvovanější rubrika (vše o zákazu řízení, trestné činy související s řízením motorových vozidel
  • Ostatní – sem pište dotazy, které se do žádné z dalších rubrik nehodí. V této kategorii najdete také fórum s názvem Lampárna, kam se nepokládají dotazy, ale můžete se zde svěřit se svými zkušenostmi nebo reagovat na zkušenosti ostatních

Každá z těchto kategorií je pak rozdělena na několik dílčích fór podle druhu problematiky. Běžní účastníci nemohou zakládat nová fóra, pokud chtějí napsat svůj příspěvek (otázku nebo vyjádření), musejí si vybrat některé z existujících fór.

Každé dílčí fórum se člení ještě na témata. Témata již může zakládat každý čtenář. PROSÍM, NOVÉ TÉMA ZAKLÁDEJTE JEN TEHDY, POKUD SE VAŠE OTÁZKA SKUTEČNĚ NEHODÍ DO ŽÁDNÉHO Z JIŽ ZALOŽENÝCH TÉMAT.

Pokud tedy budete chtít založit nové téma, najeďte si do příslušného fóra a klikněte na odkaz Přidat téma a můžete psát.

Pokud se vaše otázka týká již založeného tématu, najeďte si do příslušného fóra, vyberte si příslušné téma (kliknutím na název). Objeví se vám všechny příspěvky daného tématu. Svůj příspěvek můžete vložit stisknutím odkazu Napiš sem (je vždy nad prvním příspěvkem a za posledním příspěvkem na stránce). Pokud budete chtít reagovat na nějaký konkrétní příspěvek, můžete to udělat i tak, že v liště nad textem daného příspěvku kliknete na ikonku s názvem Citace. Otevře se vám formulář pro psaní otázky, v němž již bude ocitován příspěvek, na který chcete reagovat. Hned pod něj můžete začít psát svůj příspěvek.

 

Je nutné se registrovat do tohoto fóra?
Ne, není to nutné. V rámci ochrany před spamem ale musí být zobrazení každého nového příspěvku schváleno administrátorem stránek. Jestliže se tedy váš dotaz okamžitě po jeho odeslání nezobrazí na naších stránkách, je to naprosto v pořádku. Až si administrátor dotaz přečte, tak jej schválí, dotaz se zobrazí ve fóru a následně na něj naši odborníci i odpoví.

Nenašel jsem téma, do kterého by se hodila moje otázka
Pokud chcete položit otázku a nenašli jste téma, do kterého by se hodila, můžete v příslušném fóru založit nové téma (odkaz Přidat téma). Jestliže žádné z fór neodpovídá charakteru vaší otázky, použijte fórum s názvem Ostatní. Pokud si nejste jisti, do kterého fóra otázku zařadit, založte nové téma ve fóru Nevíte kam zařadit vaši otázku? My už vaši otázku přesuneme do té správné kategorie.

Občas se stane, že někdo položí otázku, která evidentně patří do jiného tématu, než do kterého byla vložena. Takovou otázku přesouváme vždy tam, kam patří. Pokud budete později chtít odpověď na takovou otázku najít, použijte přehled posledních příspěvků v dolní části stránky nebo ve sloupci navigačního menu na pravé straně. Prosíme ale, abyste se snažili otázky pokládat do těch správných témat, přesouvání otázek nám zbytečně přidělává práci, kterou děláme pro vás zcela zdarma. 

 

Nenahrazujeme advokáty

Naše stránky rozhodně nenahrazují práci advokátních kanceláří. Účelem těchto stránek je poskytnout obecné informace o tom, co vás může v trestním řízení potkat. Rady, jak postupovat v konkrétních kauzách, tady neposkytujeme, od toho jsou advokáti. Na otázky typu "naboural jsem se dvěma promile, poraďte mi jak mám vypovídat, abych se z toho dostal" proto odpovídat nebudeme. Advokátů není třeba se bát. Je pravda, že si za svou práci nechají zaplatit, ale pokud se vám např. porouchá pračka, tak také nehledáte na internetu, jak ji opravit, ale zaplatíte si opraváře. Jestliže se tedy dostanete do právních problémů, které přesahují vaše znalosti, je rozumné se poradit s advokátem, i když to bude něco stát. Navíc advokát se vás podrobně vyptá na všechny podstatné okolnosti, kterých může být mnoho a na základě takto získaných informací vám pak může poskytnout potřebnou pomoc. To ale prostřednictvím internetu možné není. Vy sice můžete být přesvědčeni, že do své otázky napíšete vše podstatné, ale těch okolností, které jsou důležité může být hodně a pokud některou neuvedete, může být odpověď na vaši otázku chybná. I proto je lepší konkrétní kauzy řešit s advokátem, protože ten cíleným pohovorem s vámi zjistí vše, co je k řešení vašeho problému třeba vědět.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
15 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7867

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0