Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
Propuštění ze zadržení policii
8.9.2010
22:14
nobof
Host

Dobry den,muze prezident naridit policii aby propustila ze zadrzeni tezce invalidniho obcana(ZTP_P)

Muze vubec policie zatknout takovou osobu,nebo je to nezakone vubec ji zavrit,byt na jediny den do cely?

9.9.2010
8:11
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

Prezident republiky má právo mj. nařídit, aby bylo zastaveno trestní stíhání konkrétní osoby a pokud ještě nebylo zahájeno, tak aby ani zahajováno nebylo. Nemá tedy právo nařídit, aby někdo byl propuštěn ze zadržení, ale pokud nařídí, aby nebylo prováděno trestní řízení, tak samozřejmě policie nemá důvod dál držet zadrženého podezřelého. Je ale otázka, zda by to vůbec prezident stihl posoudit, protože každý musí být z cely propuštěn nejdéle po 48 hodinách (pokud tedy není předán soudu s návrhem na vazbu, tam se lhůta o dalších 24 hodin prodlužuje).


Policie samozřejmě má právo zadržet i invalidního občana, pokud je důvodně podezřelý ze spáchání trestného činu. Není důvod, aby takový občan měl jakékoliv výhody, pokud je mu zajištěna dostatečná péče, kterou jeho zdravotní stav vyžaduje. Ostatně je všeobecným trendem začleňovat hendikepované spoluobčany  do společnosti, aby si nepřipadali jiní, takže nevím proč by trestní řízení mělo být v tomto trendu výjimkou.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
12 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7867

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0