Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník

Přihlásit
Fórum je momentálně uzamčené nebo je určeno jen pro čtení

RSS tématu
předběžné projednání obžaloby - lhůta
11.3.2011
9:29
Jan Dusil
Host

Dobrý den,

 

prosím Vás, existuje nějaká lhůta, ve které mohu soudu po tom, co je mi doručena informace státního zástupce o podání obžaloby, podat soudu návrh na konání předběžného projednání obžaloby? Jde mi o to, abych neprošvihl nějakou lhůtu, ale na druhou stranu, abych měl čas si projít obžalobu...

 

Děkuji velmi.

 

J.D.

11.3.2011
11:33
admin

Odpovídám
Příspěvků: 3997
Člen od:
16.10.2008
Offline

Jan Dusil napsal(a):

Dobrý den,

 

prosím Vás, existuje nějaká lhůta, ve které mohu soudu po tom, co je mi doručena informace státního zástupce o podání obžaloby, podat soudu návrh na konání předběžného projednání obžaloby?


Vy žádný návrh na předběžné projednání obžaloby podávat nemusíte. Soud musí obžalobu před jednáním přezkoumat z úřední povinnosti. Pokud na okresním soudě projednává věc samosoudce (tj. vždy, pokud hrozí trest odnětí svobody nepřevyšující 5 let), tak se ani žádné předběžné projednání obžaloby nekoná. V senátních věcech může soud nařídit předběžné projednání obžaloby, a to jen tehdy, považuje-li to za nutné, protože má nějaké pochybnosti o dokonalosti přípravného řízení. I pokud soud nařídí předběžné projednání obžaloby, tak vás k němu stejně pravděpodobně nepředvolá, neboť obžaloba se předběžně projednává zpravidla v neveřejném zasedání. Nicméně, klidně můžete předběžné projednání opatření navrhnout, ale počítejte s tím, že soud vaší žádosti v žádném případě není povinen vyhovět a nemusí na ni ani nijak reagovat. To, zda předběžné projednání bude nařízeno, záleží výlučně na soudu. Pokud se jedná o okresní soud, měl by soud rozhodnout o nařízení předběžného projednání obžaloby do tří týdnů od podání obžaloby, v případě, že obžaloba byla podána na krajský soud, je lhůta tříměsíční.

Než položíte dotaz, projděte si celé fórum i další články, kterých je zde dostatek. Najdete tu přehledný Výklad pojmů, Vzory trestních oznámení, odvolání, žádostí a dalších písemností, Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, Popisy nejčastějších trestných činů včetně trestních sazeb, Adresář soudů a mnoho dalšího. Využijte menu v pravém sloupci. Pokud se rozhodnete dotaz položit, přečtěte si také návod na používání tohoto fóra.

Časové pásmo:Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 1460

Právě Online:
8 Host(ů)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)

Nejčastější autoři:

VeronikaKo: 28

Sona: 14

JaroslavD: 13

borec1: 12

ivana29: 12

Statistika členů:

Hostů: 1611

Členů: 977

Moderatorů: 1

Administrátorů: 2

Statistika fóra

Skupiny:6

Fóra:18

Témata:432

Příspěvky:7867

Nejnovější členové: yabanci, majdulik22

Moderátoři: admin: 3997

Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0