Dobrý den
Neregistrovaný návštěvník



15:53
Jen se ptám
4.1.2012

Dobrý den,
blíží se mi termín hlavního jednání, kde budu jako poškozený v případu Podvodu zfalšování úřední listiny. Vím, že jednání bude v režii státní zástupkyně, která přednese obžalobu. Já se k případu budu vyjadřovat jen v otázce náhrady škody, případně budu vyslechnuta jako svědkyně.
Chci se zeptat, jestli je potřeba si brát právního zástupce, či tam bude zbytečný, když se budu vyjadřovat jen k výši způsoboné škody a nemůžu ovlivnit, jestli pachatel bude uznán vinným či nikoliv. Mně nejde o způsobenou škodu, protože pachatel je recidivista bez legálních příjmů, tak ten mi stejně nic neuhradí. Jde mi hlavně o to, aby byl odsouzen. V opačném případě prohraji, a budu muset podvodnici předat náš majetek na základě její zfalšované listiny.
Děkuji za radu
Jirotová
17:18

Odpovídám
16.10.2008

Petiscino napsal(a):
Chci se zeptat, jestli je potřeba si brát právního zástupce, či tam bude zbytečný,
Trochu vás opravím: hlavní líčení není v režii státního zástupce, je řízeno soudcem, resp. předsedou senátu. To je ale jen technická poznámka, jinak máte pravdu v tom, že úkolem státní zástupkyně bude u soudu prokazovat vinu obžalované. Vy jako poškozená zmocněnce mít nemusíte, ale jestli jsem to pochopil, jde vám o celý majetek, tedy o hodně. V takovém případě bych se asi jako poškozený nechal zastoupit advokátem. Přeci jen, i když státní zástupkyně odvede dobrou práci, stále platí pravidlo, že více hlav víc ví, takže zmocněnec poškozeného, který má na věc přeci jen trochu jiný náhled, než státní zástupce, může položit otázku, která státní zástupkyni nenapadla, může navrhnout důkazy, které státní zástupkyně nepovažovala za důležité atd.
12:15
Jen se ptám
4.1.2012

Dobrý den, děkuji za odpověď. Dostala jsem předvolání k soudu pouze jako svědkyně a můj právní zástupce mi řekl, že svědek nemůže být zastupován, jelikož není účastníkem řízení. Souhlasím s ní, ale bojím se, že se u soudu se s námi "nebudou bavit narovinu" a něco by nám mohlo uniknout. Abych vám blíže popsala náš problém. Zemřel nám táta, a do dědického řízení se přihlásila jedna osoba-s trestní minulostí, že má závět, kterou ona napsala a podepsali ji 2 svědci, kteří se ale na policii přiznali, že závět podepsali až po otcově smrti na přání té osoby. Notářka ale prohlásila, že je i přes tuto skutečnost závět platná, že ji žádné naše námitky nezajímají.(domníváme se, že v tom hraje roli i ona notářka) Ti světci se totiž doznali, že se obávali, že to neprojde a ta osoba,co má dědit, je ujištovala, že to vyjde, že to má s notářkou domluvené. Na notářku jsme si stěžovali u notářské komory, ale ti se naší stížností odmítli zabývat. Takže se to dostalo až k trestnímu řízení, kde jsme předvoláni jen jako světci, ale jsme vlastně oběti. A předpokládám,že pan soudce bude rozumnější než ona notářka, a dá nám za pravdu. Myslíte si, že je možno se spojit se státní zástupkyní a nějak si o tom s ní promluvit? Chtěla bych vědět jak budu u soudu vystupovat, jaké důkazy navrhne atd…, abych si byla jistá její angažovaností, aby to nedopadlo jako u notářky, kdy nikoho nic nezajímá.
Takže z toho důvodu mám obavu, že jen jako svědek, který nebude zastupován právníkem, to půjde mimo nás.
12:21

Odpovídám
16.10.2008

Petiscino napsal(a):
Takže z toho důvodu mám obavu, že jen jako svědek, který nebude zastupován právníkem, to půjde mimo nás.
Vy si s sebou k soudu advokáta klidně vzít můžete, máte právo, aby váš právní zástupce byl výslechu přítomen, nesmí do něj ale nijak zasahovat, prostě tam může jen tak sedět. Pokud byste byli poškození, mohli byste být zastupováni zmocněncem, který má právo klást svědkům dotazy, činit soudu návrhy a pod. Za státní zástupkyní ani nemusíte chodit, ta se o tom s vámi nemůže bavit, vše, co je podstatné, řeknete až u soudu. Není možné, abyste si svou výpověď předem se státní zástupkyní připravovali a upravovali podle toho, aby to odpovídalo dalším důkazům.
16:00
Jen se ptám
4.1.2012

Děkuji moc za odpověd. Můj snad poslední dotaz. Když se na policii při vyšetřování spolupachatelé přiznali k činu, že jednali na popud hlavní pachatelky, co by se stalo kdyby u soudu př. ze strachu vše zapřeli? Bere soudce v potaz i jejich předešlé výpovědi,či se bude řídit jen výpovědí na jednání. Jak pak soud postupuje? Děkuji
Nejvíce uživatelů online: 1460
Právě Online:
15 Host(ů)
Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(ů)
Nejčastější autoři:
VeronikaKo: 28
Sona: 14
JaroslavD: 13
borec1: 12
ivana29: 12
Statistika členů:
Hostů: 1611
Členů: 977
Moderatorů: 1
Administrátorů: 2
Statistika fóra
Skupiny:6
Fóra:18
Témata:432
Příspěvky:7867
Nejnovější členové: yabanci, majdulik22
Moderátoři: admin: 3997
Administrátoři: admin: 3997, martin.sedlacek: 0